Positivus festivāla galvenie mākslinieki būs Ellie Goulding, Iggy Pop un M83

Positivus festivāla galvenie mākslinieki būs Ellie Goulding, Iggy Pop un M83

07.03.2016

2016.gadā Positivus festivāla galvenie mākslinieki būs britu popmūziķe Ellija Goldinga, vien no pēdējām rokmūzikas dzīvajām leģendām Igijs Pops un elektroniski sapņainā franču grupa M83. Positivus festivālā, kas šovasar svinēs savu desmito jubileju, uzstāsies arī tādi ievērojami mākslinieki kā Years & Years, Hot Chip, AIR, John Newman, Grimes, Charles Bradley, Richard Hawley, Mercury Rev, Wolf Alice, Oh Wonder un daudzi citi.

Festivāla organizators Ģirts Majors: “Šis iespaidīgākais spožu mākslinieku saraksts, kādu līdz šim izdevies pulcēt. Positivus festivāla apmeklētājiem būs pamatīgi jānopūlas, lai nepalaistu garām spilgtākos, interesantākos un iedvesmojošākos koncertus šo trīs jubilejas dienu garumā.”

Piektdien uz festivāla galvenās – Lattelecom -, skatuves uzstāsies spožā, talantīgā un vai visā pasaulē novērtētā britu popmūziķe Elija Goldinga. Sestdien Lattelecom skatuvi pārņems gan mūzikas industrijā, gan Holivudā augstu novērtētie Grammy nominanti M83, kuru dziesmas iekļautas vai visu jauniešu auditorijai paredzēto blokbāsteru skaņu celiņos. Savukārt svētdien uz tās kāps amerikāņu rokmūzikas dzīvā leģenda Igijs Pops, kurš joprojām tur augstu paceltu rokmūzikas karogu arī pēc vairāk nekā pusgadsimta mūzikas industrijā, un šī gada martā izdos jaunu albumu Post Pop Depression kopā ar Džošua Hūme no Queens of the Stone Age.

Britu elektronikas skatuvi Positivus festivālā pārstāvēs Lielbritānijas topu pirmo vietu iekarotāji Years & Years, kā arī mūzikas pasaules prestižākajām balvām, tostarp Grammy un Mercury Prize nominētie Hot Chip. Savukārt franču elektroniku – pasaulslavenais duets Air. Īpašu noskaņu Nordea skatuves uzburs uz eksperimentētāja kanādiete Grimes, kā arī viens no 2016.gada karstākajiem atklājumiem – britu altpopa duets Oh Wonder, turpinot Positivus festivāla iedibināto tradīciju – uz festivāla skatuves aicināt mūziķus ar milzīgu izaugsmes potenciālu (atceramies kaut vai Imagine Dragons, kas neilgi pēc uzstāšanās Positivus festivālā kļuva par vienu no pasaules lielākajām un jaudīgākajām koncertgrupām). Mākslinieku sarakstā ir arī leģendārais amerikāņu soula un blūza dziedātājs Charles Bradley un aizgājušā laikmenta slavinātājs Richard Hawley.Grandiozus nākotnes panākumus mūzikas zinātāji prognozē arī Bruklinas ambientā poproka apvienībai Cigarettes After Sex, kas līdz ar virkni citu mūziķu, tostarp hiphoperiem Ho99o9, britu indie rokgrupu Arthur Beatrice un citiem kuplinās Positivus festivāla jubilejas programmu.

Latvijas mūzikas skatuve šovasar festivālā tiks pārstāvēta tās visdaudzveidīgākajās izpausmēs – uzstāsies pasaulē zināmākā latviešu metāla grupa Skyforger, latviešu hiphopa veterāns Ozols, rokgrupa Dzelzs Vilks, jaunās zvaigznes Carnival Youth, Alise Joste, grupa Mielavs un Pārcēlāji, DaGamba un citi.

Līdz festivāla sākumam gaidāmi vēl vairāki paziņojumi par māksliniekiem, kas uzstāsies uz Positivus sešām skatuvēm, to skaitā galvenajām. Festivāla biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, Biļešu Serviss kasēs un Nordea bankomātos. Trīs dienu biļete bez telts vietas maksā EUR 79,00, trīs dienu biļetes ar teltsvietu cena ir EUR 87,00. Jau 4.aprīlī biļešu cenas kļūs dārgākas. Biļešu iegāde bez komisijas maksas – www.positivusfestival.com!

Festivāla Positivus galvenais partneris ir Latvijas vadošais tehnoloģiju uzņēmums Lattelecom, kas ar interaktīvajā televīzijā izveidoto Positivus TV kanālu ļauj festivāla apmeklētājiem izjust festivāla īpašo gaisotni mēneša garumā, turklāt piedāvā arī citas nozīmīgas tehnoloģisko risinājumu iespējas.

2016.gada Positivus festivāla programma

Ellie Goulding

M83

Iggy Pop

Years & Years

Hot Chip

John Newman

Air

Wolf Alice

Grimes

Richard Hawley

Mercury Rev

Charles Bradley

Oh Wonder

Seinabo Sey

C Duncan

Ho99o9

San Fermin

Cigaretts After Sex

Arthur Beatrice

The Japanese House

Postaal

Choir of Young Believers

Alise Joste

Ozols

Dzelzs Vilks

Carnival Youth

Mielavs un Pārcēlāji

Skyforger

DaGamba

Sattellites LV

Rīgas Modes

Super Besse

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes