11.maijs. Šveices un Latvijas izlašu galveno treneru pēcspēles komentāri

11.05.2016

Pēc uzvaras ar 5:4 pār Latvijas izlasi Šveices valstsvienības galvenais treneris Patriks Fišers atzina, ka viņa vadītajai komandai šī bija ļoti svarīga spēle, lai turpinātu cīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Spēlētāji mača pirmo daļu aizvadīja ļoti labi, izvirzījās vadībā 3:0, taču tad sevi parādījis Latvijas izlases skaitliskais vairākums. Pārtraukumā pie rezultāta 3:3 visi vienojušies, ka mačs ir jāturpina tā, kā tā tika sākts, izdevās gūt ceturtos vārtus, taču Latvijas izlase ātri atjaunoja neizšķirtu. Spēli izdevies uzvarēt ar veiksmīga metiena palīdzību, tomēr Šveices valstsvienībai šī uzvara bijusi ļoti svarīga, un Fišers pauda lepnumu par saviem spēlētājiem.

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs oficiālajā preses konferencē apsveica pretinieku treneri ar uzvaru. Latvijas komandai spēle kārtējo reizi ievirzījusies tā, ka nācies atspēlēties, šoreiz no 0:3. Viņš arī uzsvēra, ka, viņaprāt, trešie šveiciešu vārti tika gūti negodīgi, un tie nebija jāieskaita, jo kājas kustība vārtu virzienā, viņaprāt, bija acīmredzama, taču tiesnesis lēma savādāk. Beresņevs izteica pateicību spēlētājiem, ka viņi tajā brīdī nenolaida rokas, tieši tieši pretēji – trešie zaudētie vārti puišiem devuši papildus enerģiju, viņi sākuši aktīvāk spēlēt aizsardzībā un agresīvāk uzbrukumā, kas palīdzēja izlīdzināt rezultātu. Treneris arī piekrita Fišeram, ka pretiniekiem šoreiz ir vairāk paveicies, veiksme no Latvijas izlases novērsās un vārti atkal tika zaudēti spēles izskaņā. Tajā pašā laikā izlase turpinās strādāt.