Sabīne Vernere viesojas Rīta Bolē par izstādes “Bez-kaunīgs” atklāšanu

Sabīne Vernere viesojas Rīta Bolē par izstādes “Bez-kaunīgs” atklāšanu

11.08.2016

Jaunākā MVT Vasaras mājas izstāde solās būt visbezkaunīgākā no šīs vasaras izstāžu sērijas #Blumbergs.Bezgalība personālizstādēm.

11.augustā plkst. 18:00 Mākslai Vajag Telpu vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38 tiks atklāta piektā no sešām sērijas #Blumbergs. Bezgalība personālizstādēm. Gleznotājas Sabīnes Verneres izstādē Bez-kaunīgs plašākai publikai tiks atrādīti mākslinieces pusgadu veidotie tušas zīmējumi, kuros attēlotajām figūrām gara radinieces meklējamas Blumberga daiļradē.

Sabīne Vernere šovasar pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnodaļu, tādējādi viņa ir arī visjaunākā no šī projekta dalībniekiem, tomēr jau novērtēta kā drosmīga un daudzsološa māksliniece. Kā norāda Inga Šteimane: ”Jauno mākslinieci fascinē cilvēka visintīmākās domas un zemapziņas norises. Savos gleznojumos viņa parāda, kā pasaule iedarbojas uz cilvēku un spēj to deformēt. Iespējams tieši tāpēc viņas izstāde tik ļoti iederas #Blumbergs. Bezgalība sērijā.”

Līdz šim Sabīnei Vernerei ir bijušas divas personālizstādes: Ainava Parastā Kalnciema kvartāla galerijā Rīgā (2015) un Mans raksts, Kafka Vaļņu ielā 26, Rīgā (2013). Savukārt no 11. līdz 21. augustam viņas darbus varēs apskatīt MVT vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38. Ar mākslinieci personīgi būs iespējams tikties autorvakarā, 18. augustā, plkst. 18:00, kad viņa apmeklētājus iepazīstinās ar savas izstādes koncepciju, tās tapšanas gaitu, kā arī atbildēs uz citiem interesentu jautājumiem. Savukārt mazākie izstādes apmeklētāji laipni aicināti katru sestdienu, plkst. 11.00 – 14.00 piedalīties izdevniecības “Liels un mazs” BIKIBUKA radošajās darbnīcās kopā ar mākslinieci Ūnu Laukmani.

Fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras māja jau otro vasaru kalpo par platformu daudzveidīgām mākslas norisēm un iepazīstina ar savu vīziju, kā var strādāt ar mākslu tieši interpretācijas jomā. Šī gada programmā savus darbus izstādījuši jau tādi mākslinieki kā Miķelis Fišers, Ansis Starks, Gints Gabrāns un Voldemārs Johansons. Katra personālizstāde ir mākslinieka interpretācija par to, kā viņš redz, saprot un jūt Blumberga mākslu un pasaules redzējumu.
Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.
Vasaras mājas darba laiki: katru dienu plkst. 10:00 – 20:00
Adrese: MVT Vasaras māja, Kalnciema ielā 36/38
Sekot līdzi jaunumiem jūs varat: https://www.facebook.com/VasarasMaja
https://www.instagram.com/mvt_maja/

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes