Radio Kulta Ēdieni – Portugāle. Pastel de nata.

Radio Kulta Ēdieni – Portugāle. Pastel de nata.

01.12.2016

Kulta Ēdieni jau šovakar, plkst. 21:15 LTV1!

Portugāle ir kūciņu paradīze, jo sevišķi vārītā olu krēma kūciņu – Pastel de nata – te netrūkst. Klosterdāmu izgudrota recepte, kuras dēļ vai visa Portugāle jūk prātā. Raidījuma veidotāji visojās kafetērijā, kur ik dienu pārdod 43000 kūciņu!!!! Kur kūciņas, tur portugāļu vīns, kur vīns – tur korķakoki. Un arī korķa noslēpums tiks atklāts.

Pēc LTV1 raidījuma uzdod jautājumus, zemāk komentāru sadaļā, un atbildes klausies sestdien, 03. decembrī, plkst. 10:00 Radio SWH ēterā!

Viens no jautājumu autoriem dāvanā saņems portugāļu vīnu!

7 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Afanasijs
6 gadi

Klau, Pastel de nata pagatavošanā nepieciešams nu dikti daudz olu dzeltenuma. Ja agrāk baltumu izmantoja mūki savu tērpu stīvināšanai, tad, kur tagad tiek izmantos pāri palikušais olu baltums. Vai tiešām gāž ārā?

Katrīna
6 gadi

Hey! Vai arī pašam tajā zivju vairāksolīšanas tirgū sanāca kaut ko nopirkt, un kādas tur cenas, pieejamība šim tirgum, un kāpēc portugāļi izvēlas šādu iepirkšanās veidu parastā tirgus vietā?

Ginta
6 gadi

Likās, ka par Portugāli visu zinu, bet nē taču, gandrīz neko, ne par zivju izsoli, ne par kūciņām….
Raidījumā cepa ar kundzi krēma kūciņas un rullēja kārtaino mīklu, kādu tiešu izmatot vai rauga, vai bez rauga kārtaino
Vai lielajā kafejnīcā, kur gatavo ik dienu 43 000 arī bija kārtainā mīkla, izskatījās pēc kā cita.
O, jā man gribās īstu un svaigu sardīni, vai ir kāda vieta Rīgā, kur iegādāties.

Liene
6 gadi

Paldies par lielisko iespēju atgriezties Portugālē un pakavēties piedzīvotajā caur jūsu skatu prizmu! Šai valstī esmu bijusi 2 reizes un gribas vēl un vēl! Ar abām rokām parakstos zem raidījumā teiktā, ka Portugālē “sardīnes ir kruta!” Jautājām vietējiem “Kur jūs paši ejat ēst?” un atklājām brīnišķīgas iestādes tālu no tūristu takām Faro (tas, ka 4 vakarus gājām uz 1 vietu, ir rādītājs!) un Obidos. Pārsteidzoši, ko vietējie pavāri spēj pagatavot no jūras veltēm, tās vienkārši apkaisot ar sāli un uzgrillejot! Vienkāršība, nesamākslotība un neaprakstāmais garšu baudījums ir tas, kas man saistās ar portugāļu virtuvi. Jautājumu nebūs, vien lieli pateicības vārdi “Kulta ēdienu” komandai!

Baiba
6 gadi

Sveiki! Vai nu es pārklausījos, vai arī tiešām tajā tirgū varēja iegādāties lupīnu sēklas, kas ir ēdamas? Un pēc kā tās garšo? Un kāpēc tās kūcińas saliek kopā, vai starp tām liek vēl kādu pildījumu?

Baiba
6 gadi

Sveiki! Vai nu es pārklausījos, vai arī tiešām tajā tirgū varēja iegādāties lupīnu sēklas, kas ir ēdamas? Un pēc kā tās garšo un kur tās tiek izmantotas? Un kāpēc tās kūcińas saliek kopā, vai starp tām liek vēl kādu pildījumu?

Ginta
6 gadi

Labrīt, SWH Kulta ēdienu komanda!
šorīt gaidot SWH Kulta ēdienus un sērfojot pa internetu pamanīju olu kūciņu recepti apollo.lv, nopriecājos, bet pārlasot sajutos ļoti pārsteigta, izrādās saldā krējuma vietā tur ir norādīts ūdens un arī manāmas citas kļūdas.

http://apollo.tvnet.lv/zinas/izmegini-ziemassvetku-receptes-pasteis-de-nata/779702

Raktu, jo ceru, ka Kulta ēdieni sazināsies ar raksta autoru un izlabos kļūdas


Aktualitātes