6.maijs. Bukarts: Pret Somiju svarīgākais būs kustība laukumā, jo tā ir ātra komanda

6.maijs. Bukarts: Pret Somiju svarīgākais būs kustība laukumā, jo tā ir ātra komanda

06.05.2018

Latvijas izlases kapteinis Roberts Bukarts sarunā ar žurnālistiem atzina, ka spēlētāji pēc vakar izcīnītās uzvaras pār Norvēģiju (3:2, papildlaikā) to vēl izbaudījuši viesnīcā, sanākot kopā, taču valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs nekad neļauj hokejistiem ilgi dzīvot eiforijā. Uzreiz pēc vakariņām bija aptuveni piecpadsmit minūtes ilga sapulce, kurā ar video palīdzību analizētas spēlē pieļautās kļūdas, tādēļ jau vakarā spēlētāji domās bijuši šodienas mačā pret Somiju. Treneris uzsvēris, ka komanda pret Norvēģiju parādīja raksturu, atspēlējoties no rezultāta 0:2.

Bukarta ieskatā ļoti svarīgi bija mūsējo pirmie gūtie vārti. Latvijas izlase, viņaprāt, spēli iesāka labi, norvēģi realizēja divas pieļautās kļūdas, bet uzvaru bija pelnījusi mūsu komanda.

Šī vakara spēlē pret Somiju svarīgākais būs kustība laukumā, jo tā ir ātra komanda. Tādēļ, kad pretiniekiem būs ripa, mūsējiem būs jāieslidojas viņiem līdzi, nevis jāsagaida vidus zonā, lai somu ātrumu varētu mazliet samazināt. Tā kā Somija vakar pret Koreju trīs vārtus guva skaitliskajā mazākumā, arī Hārtlijs uzsvēris, ka mūsu spēlētājiem jābūt gataviem tam, ka pretinieki dosies uzbrukumā jebkādā situācijā.

Runājot par savu un savas maiņas sniegumu pret Norvēģiju, Bukarts uzsvēra, ka galvenais ir komandas uzvara. Pats izlases kapteinis esot priecīgs vispār būt Herningā, jo pirms čempionāta viņš ledus treniņus aizvadīja tikai divas nedēļas. Līdz ar to, Bukarts cer, ka viņa fiziskā kondīcija turnīra gaitā uzlabosies.

Savukārt taujāts par to, kāds ir kā kapteinis – vairāk runātājs un uzmundrinātājs vai darītājs, kurš komandu ved aiz sevis ar savu piemēru – Bukarts uzsvēra: “Mums katram ir jābūt līderim, ne tikai hokejistiem. Arī valstī ik katram ir jābūt līderim, tad valsts kļūs labāka! Tas pats mums ir arī ģērbtuvē – kāds mēģina runāt, kāds rādīt labu piemēru uz ledus un kā viens vesels, kā viena ģimene ejam uz priekšu!” Arī Hārtlijs pirms Pasaules čempionāta norādījis, ka nav svarīgi, vai spēlētājam ir uz formas krekla komandas kapteiņa vai asistenta uzšuve, visiem ir jābūt līderiem un piemēram.

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes