20.maijs. Grenbergs: Zinājām, ka jau no pirmajām minutēm spēle būs smaga

20.maijs. Grenbergs: Zinājām, ka jau no pirmajām minutēm spēle būs smaga

21.05.2019

Zviedrijas izlases galvenais treneris Rikards Grenbergs pēc pēdējā minūtē izrautās uzvaras pār Latviju (5:4) atzina, ka jau pirms mača bija rēķinājies, spēle nebūs viegla: “Mums bija sīva spēkošanās pērn ceturtdaļfinālā, jo latviešu spēles stils ir atšķirīgs no tā, pie kāda ir pieraduši mūsu hokejisti Nacionālajā hokeja līgā. Visu cieņu Latvijas izlasei par parādīto sniegumu visa turnīra garumā, un arī šovakar viņi mums meta nopietnu izaicinājumu.”

Treneris arī uzteica Latvijas spēli skaitliskajā vairākumā (līdz vakardienas mačam zviedri nevienā no 16 mazākumiem nebija ielaiduši vārtus) un atzina, ka īpaši bīstamas bija mūsējo izspēles caur vārtu priekšu, kuras viņa vadītajai komandai neesot vajadzējis pieļaut. Pēc Latvijas ceturtā vārtu guvuma Grenbergs saņēmis ziņu no video trenera par to, ka mirkli pirms tam mūsējie kļūdījās, ieejot uzbrukuma zonā, un bija “110-procentīga aizmugure”, tādēļ tienešiem tika pieprasīt izvērtēt šo epizodi. (Viņi gan lēma pretēji, ieskaitīja vārtu guvumu, un zviedri zaudēja iespēju izmantot pus minūtes pārtraukumu).

Atbildot uz Krievijas žurnālistu jautājumu, vai ar tādu pašu sniegumu, kā pret Latviju, Zviedrija priekšsacīkšu turnīra pēdējā mačā pārspēs krievus, Grenbergs uzsvēra, ka tā būs pilnībā savādāka spēle: “Abās komandās ir daudz spēlētāju no NHL, līdz ar to, spēles stils būs mums daudz pierastāks. Taču es tādējādi nenoniecu Latvijas izlasi, viņi šovakar padarīja lielisku darbu!” Viņš arī piebilda, ka Latvijas izlase Boba Hārtlija vadībā ir krietni progresējusi, taču “arī pirms tam tā izrādīja sīvu pretestību Kanādai Soču Olimpiskajās spēlēs. Ja redzi, ka turnīra kalendārā ir spēle pret Latviju, zini, ka tā būs smaga.”

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes