Atklāta Radio SWH Spin studija Liepājā!

Atklāta Radio SWH Spin studija Liepājā!

03.09.2019, Foto: Ģirts Gertsons

2. septembrī, klātesot Liepājas domes, AS Radio SWH un Liepājas Universitātes pārstāvjiem, jaunajām ētera personībām, studentiem un radio draugiem, ar īpašu svētku ēteru atklāta Radio SWH Spin studija Liepājas Universitātē.

Kā iepriekš vēstīts, AS Radio SWH sadarbībā ar Liepājas Universitāti veido kopīgu pilotprojektu – studentu radio pilsētai, kas savu dzīvo skanējumu uzsāka 2. septembra pēcpusdienā. Jauniešu auditorijai aktuālais Radio SWH SPIN, kas aizvadītos gadus bija dzirdams internetā, bet 2018. gada 31. jūlijā sāka skanēt Liepājā frekvencē 94,6 FM, ieguvis jaunu un nebijušu skanējumu – ar nemainīgu pārliecību “radio, kas uzlādē” ēteru turpmāk iedzīvinās jaunas un daudzsološas Liepājas Universitātes studentu balsis.

Uzrunājot klātesošos, Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsvēra: “Liepāja ir kultūras pilsēta, un Liepājas Universitāte ir Liepājas daļa, tātad studentu radio ir objektīva nepieciešamība. Mūsu jaunieši mācīsies profesionāļu vadībā – studiju kursā un praksē.”

Studijas atklāšanas pasākumā piedalījās un jauno sadarbību atzinīgi novērtēja arī Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis: “Šo pilotprojektu vērtēju atzinīgi un ceru, ka tam būs ilgtspējīgs turpinājums. Liepājas jaunieši vienmēr bijuši aktīvi, to apliecina realizētie projekti, dalība biznesa inkubatoros, startapos, “Jauniešu mājas” iniciatīvas, un esmu pārliecināts, ka arī šis projekts noteikti būs pienesums, veicinot pilsētas jauniešu dalību dažādās aktivitātēs. Savukārt otrs būtisks pienesums noteikti skar izglītības kvalitāti – ar šo projektu Liepājas Universitāte ir ieguvusi ne vien jaunu studiju kursu, bet iespēju studiju procesu organizēt augstākā kvalitātē, kas, cerams, sniegs arī augstākus studentu rezultātus. Reālā darba vidē pielietotas teorētiski apgūtās iemaņas noteikti veicina izpratni gan par profesiju, gan darba procesiem un vidi. Tāpat mācīšanās reālajā darba vidē palīdz jaunietim ieraudzīt vēl nezināmo, rosina uzdot jautājumus, meklēt kopsakarības un atbildes – šāds apmācību modelis sniedz dziļākas un pilnīgākas zināšanas, tādēļ uzskatu, ka līdzīgi studiju process būtu jāīsteno arī citos studiju virzienos.”

Līdztekus jaunajam dzīvajam ēteram no septembra Liepājas Universitātē tiks piedāvāts jauns brīvās izvēles C daļas kurss “Radio loma mūsdienu sabiedrībā un biznesā”, kuru vadīs Radio SWH profesionāļi, sniedzot ieskatu radio kā medija darbības pamatprincipos. Kursa ietvaros tiks iekļautas tādas tēmas kā radio ētera veidošanas prakse, satura un mūzikas izvēles pamatprincipi, radio kā uzņēmējdarbības elements, mārketinga loma mediju biznesā, ziņu veidošanas un lasīšanas praktikums, kā arī improvizācijas un publiskās runas nodarbības, kas ir nozīmīgs mūsdienu radio satura veidošanas elements.

Radio SWH SPIN dzīvo ēteru sākotnēji veidos trīs oriģinālraidījumi – “Uzlādes stacija”, “Debesmanna” un “TOP 20”, kas pamīšus izskanēs darba dienās plkst. 16.00 – 19.00 Radio SWH SPIN skan Liepājā frekvencē 94,6 FM, kā arī interneta vietnē www.radioswhspin.lv.

0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes