Ar dziesmu par dzīvi. Zelta fonds – Artūrs Irbe
Ar dziesmu par dzīvi

Ar dziesmu par dzīvi. Zelta fonds – Artūrs Irbe

25.03.2022, Foto: gerbtuve.com

Pirms kāda laika mūsu radio studijā viesojās latviešu hokejists, kurš lielāko daļu savas spēlētāja karjeras pavadīja NHL, dažādos līgas klubos spēlējot no 1991. līdz 2004. gadam. Savukārt 2009. gada nogalē ticis uzņemts IIHF Slavas zālē. Zelta fonda saruna ar mūsu leģendāro vārtsargu – par Mūri saukto – Artūru Irbi.

Arturs Irbe par izvēlēto dziesmu “Milžu cīņa”:

“ Būtībā mērķi jau vienmēr bija. Lai sportā sasniegtu kādus rezultātus, ir nepieciešama mērķtiecīga darbība. Tur principā ir jāprot visas savas spējas maņas izmantot rezultātu sasniegšanai. Nu un, protams, ka tajā laikā, kad es tur tiku iemests, pirmkārt, neviens nepelnīja miljonu NHL. Otrkārt, šī dziesma jau manā dzīvē ienāca tā tīri dziļi arī manā izpratnē un sasaucas, vēl tepat, spēlējot Rīgā, vēl pirmā Dinamo laikos, jo milzis vienā brīdī tiek tik un tā pieveikts. Tā “Milžu cīņa” ir, tā ir cīņa starp divām komandām, starp diviem hokejistiem, to var dažādi nosaukt, vienā brīdī viens uzvar, otrs zaudē. Tas lika aizdomāties, ko tas nozīmē, protams, ir prieks, eiforija uzvara, bet otram tas ir sarūgtinājums un kā tam tikt pāri un kā to novērtēt, lai nerastos kaut kādas iekšējas bremzes. Nu kā, mēs taču viens otram pāri nodarām, viņus apspēlējot, un tad izveidojās tāds, nu man vismaz tāds iekšējs tāds kaut kāds kodekss, kā es sapratu, nu ja tu par to var spriedelēt, filozofēt, bet tā vai tā vienam jābūt uzvarētājam, nu tā tas sportā notiek.”

1 Komentārs
Inline Feedbacks
View all comments
daudzdievis Skolnieciņš
2 gadi

Šodien ir 25. marts – Māras diena. Šī diena ir par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Nāves un dzīvības Dieviete Māra ir paši pazīstama latvju tautas dzīvesziņā (dievturībā). Viņa uztur līdzsvaru dabā. Līdzsvaru starp nāvi un dzīvību. Dieviete Māra izskatās kā jauna, slaida sieviete ar sniegbaltu ādu un melniem, kā naksnīgas debesis, matiem. Viņas acis ir melnas kā nakts tumsa. Viņas rokās ir ass sirpis. Viņa ir tērpta melnās, baltās vai arī tumši zilās drānās. Dievietei Mārai ir dažādas izpausmes un dažādas formas. Dievietei Mārai ir raksturīgas divas savstarpēji pretējas izpausmes: Māra – Veļu Māte un Māra – Zemes Māte. Māras – Veļu Mātes veidolā Dieviete Māra ir nāves nesēja un Veļu valstības valdniece. Māra – Veļu Māte ar savu aso sirpi pārgriež likteņa dzīparu. Kad tas notiek, cilvēks mirst. Un Māra – Veļu Māte pavada cilvēka dvēseli uz Veļu valstību. Kur cilvēka dvēsele sagaida jaunu pārdzimšanu. Savukārt, Māra – Zemes Māte ir dzīvības dāvātāja un cilvēces aizgādne. Māra – Zemes Māte ir līdzās cilvēkam, tam piedzimstot. Māras – Zemes Mātes veidolā Dieviete Māra sagaida cilvēka dvēseli šaisaulē. Tāds ir dvēseļu pārdzimšanas cikls. Nāve ir jaunas dzīvības sākums. Reinkarnācija nosaka pasaules kārtību. Mūsu senči zināja, kā nāve ir tikai starpposms starp veco dzīvi un jauno. Cilvēka mūžs ir ierobežots, tomēr dvēsele ir nemirstīga. Dieviete Māra pieskata mūs un vada mūs šajā dzīvē, tā arī nākamajās. Būsim pateicīgi Dievietei Mārai par viņas rūpēm un gādību. Priecīgu Māras Dienu!
Ar Dievietes Māras atklāsmēm, daudzdievis Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
卍 𐋄 ⋙|||⋘ 〰 ✸
#dievturi #dievturība #daudzdievība #politeisms #TicībasBrīvība #daudzdievji #pagāni #LatvjuDievuSvētība #MārasDiena #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #nāvesDieviete #dzīvībasDieviete #Māraskrusts #MārasŪdeņi #ZalkšaZīme #ticība #rituāli #buršanās #Skolnieciņš


Aktualitātes