Sēdi, gaidi, smaidi. Vai labāk ir kaut ko darīt?
Zaļais Stūris

Sēdi, gaidi, smaidi. Vai labāk ir kaut ko darīt?

17.03.2022, Foto: Unsplash

Tuvu ritošais karš, nemiers un posts rada daudz jautājumu. “Zaļā stūra” raidījuma vadītāji Jānis Kļaviņš un Māris Olte pavisam mierīgā gaisotnē dalās lietās, ko šobrīd varam darīt tepat Latvijā. Viena no tām – doties dabā. Kādi ir vaļasprieki, kas noder krīzes situācijās? Turklāt tos var apgūt visa ģimene kopā, piemēram, mēģināt atpazīt putnu pēc to dziesmas, iekurināt ugunskuru dažādos veidos vai doties šobrīd sasalušajā purva pārgājienā. Kas šobrīd notiek dabā – mežā, purvā, pie ūdenstilpēm? Tāpat abi dabas pazinēji spriež par īpaši aktuālo tematu – zaļo kursu Eiropā un tostarp Latvijā. Dodies ārā paplašināt savu apvārsni!

1 Komentārs
Inline Feedbacks
View all comments
dievturis Skolnieciņš
1 gads

Šodien ir 25. marts – Māras diena. Šī diena ir par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Nāves un dzīvības Dieviete Māra ir paši pazīstama latvju tautas dzīvesziņā (dievturībā). Viņa uztur līdzsvaru dabā. Līdzsvaru starp nāvi un dzīvību. Dieviete Māra izskatās kā jauna, slaida sieviete ar sniegbaltu ādu un melniem, kā naksnīgas debesis, matiem. Viņas acis ir melnas kā nakts tumsa. Viņas rokās ir ass sirpis. Viņa ir tērpta melnās, baltās vai arī tumši zilās drānās. Dievietei Mārai ir dažādas izpausmes un dažādas formas. Dievietei Mārai ir raksturīgas divas savstarpēji pretējas izpausmes: Māra – Veļu Māte un Māra – Zemes Māte. Māras – Veļu Mātes veidolā Dieviete Māra ir nāves nesēja un Veļu valstības valdniece. Māra – Veļu Māte ar savu aso sirpi pārgriež likteņa dzīparu. Kad tas notiek, cilvēks mirst. Un Māra – Veļu Māte pavada cilvēka dvēseli uz Veļu valstību. Kur cilvēka dvēsele sagaida jaunu pārdzimšanu. Savukārt, Māra – Zemes Māte ir dzīvības dāvātāja un cilvēces aizgādne. Māra – Zemes Māte ir līdzās cilvēkam, tam piedzimstot. Māras – Zemes Mātes veidolā Dieviete Māra sagaida cilvēka dvēseli šaisaulē. Tāds ir dvēseļu pārdzimšanas cikls. Nāve ir jaunas dzīvības sākums. Reinkarnācija nosaka pasaules kārtību. Mūsu senči zināja, kā nāve ir tikai starpposms starp veco dzīvi un jauno. Cilvēka mūžs ir ierobežots, tomēr dvēsele ir nemirstīga. Dieviete Māra pieskata mūs un vada mūs šajā dzīvē, tā arī nākamajās. Būsim pateicīgi Dievietei Mārai par viņas rūpēm un gādību. Priecīgu Māras Dienu!
Ar Dievietes Māras atklāsmēm, dievturis Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
卍 𐋄 ⋙|||⋘ 〰 ✸
#dievturi #dievturība #daudzdievība #politeisms #TicībasBrīvība #daudzdievji #pagāni #LatvjuDievuSvētība #MārasDiena #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #nāvesDieviete #dzīvībasDieviete #Māraskrusts #MārasŪdeņi #ZalkšaZīme #ticība #rituāli #buršanās #Skolnieciņš


Aktualitātes