17.maijs. Vītoliņš: Uzvara ir arī līdzjutēju nopelns

17.maijs. Vītoliņš: Uzvara ir arī līdzjutēju nopelns

18.05.2023

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc uzvaras (2:1) pār Norvēģiju atgādināja, ka ar šiem pretiniekiem arī pērn Pasaules čempionātā bija smaga spēle, un tāda tā izvērtās arī šodien. “Tās ir emocijas, mēs visi esam dzīvi cilvēki. It kā tu dominē otrajā trešdaļā, un viens metiens un gols iedzen tevi pārliecības trūkumā. Bet svarīgi bija tas, ka mums izdevās spēli labvēlīgi novest līdz galam. Varbūt trešajā trešdaļā neradījām daudz momentus pie pretinieku vārtiem, bet no aizsardzības viedokļa nospēlējām ļoti kvalitatīvi,” sacīja treneris. Vienīgos ielaistos vārtus viņš skaidroja ar neveiksmīgu apstākļu sakritību un pašu neuzmanību, ka arī nerakstīto sporta spēļu likumu – ja pats negūsti vārtus, tad to izdarīs pretinieks. “Norvēģi cerēja tikai uz pretuzbrukumiem un vienu no tiem izmatoja. Tas mums būs labs piemērs uz nākamajam spēlēm, ka tomēr aizsardzība ir galvenais,” piebilda Vītoliņš.

Latvijas izlase šajā mačā nopelnīja 14 soda minūtes, tostarp trīs skaitliskos mazākumus pirmajā trešdaļā, un, trenera ieskatā, daļēji tam pamata bija disciplīnas trūkums. Tajā pašā laikā viņš uzteica komandas spēli mazākumā, kad “puiši darbojās ļoti pašaizliedzīgi. Arī pēdējās divās minūtēs mēs neļāvām norvēģiem izveidot reālu vārtu gūšanas momentu. Tā kā no tā viedokļa labi, bet jā, disciplīna šodien mazliet kliboja.”

Tikmēr jau otro reizi šajā turnīrā Latvijas izlasei pašai neizdevās izmantot lielo skaitlisko vairākumu. Vītoliņš atzina, ka šajā ziņā joprojām ir, pie kā strādāt: “Puiši paši ļoti pārdzīvo un nervozē, ka treniņos viss it kā sanāk, bet te vai nu ir mazliet neprecīza pēdējā piespēle, vai metiens aizlido garām vārtiem. Par labu pārliecībai nenāk arī ledus kvalitāte – kad jūti, ka ripa uz nūjas visu laiku vibrē, varbūt mazliet parādās baiļu sajūta. Mums ir, pie kā piestrādāt.”

Daudz momentu šodien bija aizsargam Uvim Balinskim, taču tie palika nerealizēti. Treneris skaidroja, ka modernajā hokejā viens no aizsargiem vienmēr pieslēdzas uzbrukumam, kas palīdz radīt pārsvaru. “Žēl, ka neiemeta. Kā jūs redzējāt, Uvis pats bija ļoti dusmīgs, salauza pret apmali nūju. Reizēm tā gadās, ka ir moments pēc momenta, bet nekrīt iekšā. Varbūt mazliet pietrūka aukstasinības, bet jāgatavojas nākamajai spēlei,” piebilda Vītoliņš.

Mačā ar Norvēģiju deguns tika pārsists komandas kapteinism Kasparam Daugaviņam, taču būtiskus savainojumus neviens no spēlētājiem nav guvis: “Puiši bloķēja metienus, un zilumi ir visiem. Kā mēs sakām – ja to nav, tad laikam kaut kas ir darīts ne tā. Zilumi pazudīs, bet punkti paliek.”

Debiju šajā čempionātā šodien piedzīvoja uzbrucējs Renārs Krastenbergs, un treneris viņa sniegumu novērtēja pozitīvi – viņš bija dinamisks un radīja vārtu gūšanas momentu.

Vītoliņš arī uzsvēra, ka spēles pret principiāliem pretiniekiem vienmēr ir sarežģītas, un šodien izcīnītajā uzvarā ir liels līdzjutēju nopelns, un viņi bija izlasei kā papildus spēlētājs: “Ja šī spēle būt notikusi Tamperē, kur būtu tukšākas tribīnes, būtu bijis vēl grūtāk. Publika tomēr liek laukumā mobilizē aizsardzības spēli, mazākumā tas tevi iedvesmo. Liels paldies līdzjutējiem, kuri mums šodien palīdzēja. Uzvara ir arī viņu nopelns!”

Subscribe
Notify of
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualitātes