2tie – 13. janvāris

2tie – 13. janvāris

03.05.2016

Grupā piedalās:

Juris Mols – vokālists, tekstu un mūzikas autors

Signe Krūzmane – bass un bekvokāls

Ernests Zariņš – saksofons

Egils Leimanis  – ģitāra

Jānis Začs – bungas

Evita Teberga – fagots

Grupa 2tie jau piekto gadu ir dzirdama Latvijas klubos spēlējam regeju.

Kad grupai jautā – “Ko nozīmē jūsu nosaukums?”, atbilde ir: “Kas gan var būt labāks par TO? 2tie!”

2014. gadā grupa izdeva savu pirmo un pagaidām vienīgo albumu – “Zem asfalta ir pludmale”, ko izlika internetā lejupielādei bez maksas.

2tie izplata savus ierakstus bez maksas un uzskata, ka mākslai ir jābūt par brīvu.

Gluži tāpat kā visās 2tie dziesmās arī šajā ir saklausāmas pārdomas gan par sociālajām lietām, gan par politiku Latvijā. Grupa ir centusies panākt kontrastu, ierakstot deju ritmos, sarežģītākas domas par ikdienas dziesmām par romantiku.

Dziesma “13.janvāris” tapa 2009. gadā, bet toreiz šīs dziesmas ideja bija izveidot “smagu” gabalu, kurā kārtējo reizi jau ielikt sāpes par pasauli. Gāja laiks un sāpe lēnām pārtapa rūgtumā. Tā nu 2014. gadā šo dziesmu 2tie sāka izpildīt regeja stilā ar tādu kā “eh… ko nu vairs” noskaņu.

Tas viss mainījās vēl pēc pāris gadiem, kad Juris (dziesmas teksta autors) aizbrauca uz Curacao – salu Karību jūrā, kur ietekmējies no regatona ritmiem nolēma, ka varbūt jāizveido kādu regatona dziesmu. Tā nu pēc atgriešanās Rīgā sadarbībā ar Raiti Aukšmukstu tapa jaunā – 13.janvāra versija, kurā tika papildināts teksts un arī harmonija.

Tieši pretstatos ir dziesmas galvenā “sāls” – ritmā it kā ir vasaras skaņas, dejas, ballītes u.t.t., bet tekstā ir visa sāpe, ka patiesībā dzīve nav tikai prieks un bauda.