Ritoo – Sorry

Ritoo – Sorry

27.06.2023

Dziesmas autors un izpildītājs: Ritoo (Rita Pūpola), Producents: Aleksandrs Volks/Wolk Recording Studios

Beidzot mūzikas skolas kora nodaļu, tīņu gados sāka rakstīt dziesmas un skaņdarbus. Kādu laiku dziedāja pop grupā, līdz grupas biedru ceļi šķīrās. Pēc tam mūzikā gadiem gara pauze – centās aizmukt no mūzikas, bet tomēr nesanāca …

Pateicoties ģimenes atbalstam, kas mudināja spert soli uz ierakstu studiju, lai ierakstītu esošo muzikālo materiālu “par piemiņu”, “Ritoo” sāka attīstīties kā indie-pop/ambient-pop muzikāls projekts, uzņemot kursu – ierakstīt albūmu un tomēr to publicēt plašākai auditorijai. Uzsākot sadarbību ar producentu, lai attīstītu vokālā “instrumenta” mehānismus un uzturētu sevi formā, paralēli tika uzsāktas arī nodarbības pie sava bērnības elka – dziedātājas/vokālās pedagoģes Jolantas Gulbes-Paškevičas.

Kādēļ angļu valodā? Patiešām, gluži vienkārši un tieši – lai būtu saprotams arī ārpus dzimtās valsts robežām, lai arī tālākās zemēs kāds varētu paņemt no kompozīciju vēstījuma kaut šķipsniņu sev.

Pateicoties lieliskai sadarbībai ar producentu, dziesmas ieguvušas tieši tādu skanējumu, kā tās bija vizualizēts prātā. Līdz smalkākajām detaļām izstrādātas un izlolotas, lai pēc iespējas precīzāk un kvalitatīvāk nodotu klausītājam.

Mūzikas radīšanai Ritoo smeļ spēku dodoties dabā, skatoties kino, lasot un klausoties biogrāfiskus stāstus. Dziesmu vēstījums ir ticība, gaisma, mīlestība un sekošana saviem sapņiem, atstājot vietu klausītāja fantāzijai. Bez ticības sapnim, nebūtu tapis šis albums un tā arī paliktu nošu lapās pierakstīts…

Par dziesmu “Sorry”

Šī dziesma ir jau ceturtā publicētā no topošā debijas albuma.

Dziesmas vēstījums ir kā atgādinājums, ka vārdiem piemīt īpašs spēks. Izteikti vārdi ir kā izliets ūdens, ko nevar sasmelt atpakaļ un nepateiktie var ievainot tikpat spēcīgi kā pateiktie. Bet, kad vārdi nākuši par vēlu, mēdz pārņemt nožēla. Lai arī dziesma tematiski izklausās par salauztu sirdi, patiesībā tā ir aicinājums rīkoties laicīgi – pirms ir ko nožēlot.

Šīs dziesmas klipa filmēšanas laikā ļāvos dziesmai nest vēstījumu manā vietā un ar kādām emocijām tā tobrīd pieskandināja angāru, tādas emocijas arī ir iemūžinātas video materiālā.