Aija Alsiņa – Morning Glow

Aija Alsiņa – Morning Glow

19.12.2017

Mūzikas autors Aija Alsiņa

Aija Alsiņa ir latviešu komponiste un skaņu dizainere, kas šobrīd dzīvo Londonā.

Aija Alsiņa ir dzimusi un augusi rīdziniece, bet savas bērnības vasaras pavadīja pie vecvecākiem laukos, kur arī pirmo reizi iepazina un apguva klavierspēli 6 gadu vecumā, skatoties un klausoties kā spēlē viņas 5 gadus vecākā māsīca. Turpmāko gadu laikā viņa iemīlēja klavieres un kaut arī
nav ieguvusi formālu muzikālo izglītību, viņa savā dzīvē iesaistīja daudz muzikālo aktivitāšu – dziedāšanu korī, spēlēšanu grupās (taustiņi un vēlāk basģitāra) un strādāšanu kultūras centrā Dānijā, kur Aija apguva skaņu inženiera pienākumus un apskaņoja dzīvās mūzikas koncertus. ”
Mūzika Aijai vienmēr bija bijusi kā hobijs, garīga atslodze no ikdienas rutīnas, līdz 2013.gadā viņai bija iespēja pārcelties uz Barselonu, atstājot Latvijā savu darbu ofisā un grupas biedrus post-rock apvienībā Gaserata.
2015.gadā viņa atkal pārcēlās, bet šoreiz uz Londonu, kur viņa ieguvusi diplomu maģistra programmā Mūzikas Komponēšana Filmām un Medijiem. ”
Aijas mūzikā šķietami ir sadzirdamas ietekmes no visām tām vietām, kur viņa ir dzīvojusi – Rīgas, Kopenhāgenas, Barselonas un Londonas. Visbrīvāk viņa jūtas pie klavierēm, taču viņas skaņdarbi ir daudzslāņaini, atklājot eksperimentus ar tembriem un skaņu efektiem, un vietām akcentam
piesaistot stīgu vai pūšamos instrumentus.” ”

Šī gada septembrī Aijai iznācis pirmais solo albums ar nosaukumu “Domum”. “Morning Glow” ir albuma pirmais skaņdarbs un tajā ietverta visa albuma būtība – tas ir romantisks un sievišķīgi maigs, bet tai pašā laikā arī melanholisks un skumjš.
Skaņdarbu papildina vijoles un čella partijas, ko iespēlējuši viesmākslinieki Shannon Stott-Rigsbee (vijole) un Daniel Gonzalez (čells).