Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš – Traktorista iedegums

Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš – Traktorista iedegums

11.10.2016

Mūzikas autors Aivars Birzmalis,
Teksts Aivars Birzmalis/Kristīne Kalniņa,
Producents/aranžētājs – Jānis Misiņš

Dziesmas ierakstā piedalījušies:
Artis Orubs,
Edvīns Ozols,
Kristaps Rullis.
Miksēja – Ivars Ozols
Ierakstīts Sound Division studijā.
„Mūsu grupu sauc – Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš. Kaut kādu speciālu nosaukumu neesam izdomājuši, tas vēl nav atnācis.
Speciāli kaut ko likt, tikai tāpēc, ka vajag, mēs negribam. Tas nav speciāli darīts, lai atdarinātu, bet arī US daudziem kantrī izpildītājiem nav grupas nosaukuma, viņi raksta tāpat vārdus uzvārdus.
Aivars un Jānis satikās pirms aptuveni trim gadiem, kad Aivars uzrakstīja Jānim, ka varētu kopā uzspēlēt. Par cik Aivars Latvijā bija viens no retajiem, kurš izpilda US kantrī mūziku, mūsdienu kantrī, Jānim tas patika un viņš uzreiz piekrita.
Mums kopā abiem ļoti saskan, jo ir vienādi uzskati par to, kā jāskan dziesmām, kādai jābūt kvalitātei un attieksmei pret darāmo darbu. Pagāja kāds gads, kopš spēlējām kopā dažādas kaverversijas, līdz radās pirmā ierakstītā dziesma “Manas lauku mājas”.
Nu ir pagājuši trīs gadi un mums jau ir albums “Viņa”.
Par dziesmu “Traktorista iedegums” – mūzikas autors esmu es Aivars Birzmalis, teksts Aivars Birzmalis/Kristīne Kalniņa, producents/aranžētājs – Jānis Misiņš.
Šī ir vienīgā dziesma no albuma, kura ir bez kādas ļoti dziļas domas.
Mēs spēlējam kantrī, tāpēc arī teksts atbilstošs lauku ikdienai.
Dziesma  un lielākoties viss albums ir rokkantrī stilā, tas arī ir tas, ko gribam parādīt. Ka kantrī nav tikai “umpā umpā” – vienvārdsakot – šlāgeris. Gribam, lai cilvēki iepazīst savādāku kantrī mūziku, gribam, lai sāk mainīties attieksme pret šo mūzikas žanru.