Aleksandra Špicberga – Lietiņš līti nemācēja

Aleksandra Špicberga – Lietiņš līti nemācēja

18.02.2020

Latviešu tautas dziesmas oriģinālapdare

Oriģinālapdares autori un izpildītāji ir jaunie mūziķi Aleksandra Špicberga (balss), Elvis Lintiņš (taustiņi), Dagnis Roziņš (piebalss), Reinis Zariņš (sitami instrumenti), Ivars Dauksts (basģitāra).

Aleksandra ŠPICBERGA (2002) ir viena no spilgtākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā. Aleksandras dabiskā muzikalitāte un neparasti spēcīgā balss aizrauj klausītājus.
Aleksandra ŠPICBERGA ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte. Kā soliste vairākkārt piedalījusies Latvijas valsts televīzijas rīkotos koncertos un valsts mēroga kultūras pasākumos, tai skaitā festivālā “Laba daba” un “Mazajās Kalniņa dienās” Inešos (2018), kā arī festiālā Live at heart (Zviedrijā), sniegusi koncertus latviešu diasporā Norvēģijā. Izdoti divi mūzikas albumi: “Iepazīšanās”(2015) un “Aicinājums” (2018).
Šobrīd Aleksandra mācās Rīgas Doma kora skolas 2. kursā.

Jau piecu gadu garumā turpinās tradīcija katru gadu veidot skaistu video stāstu. Pirms pieciem gadiem ar Imanta Kalniņa “Rakstu rakstus” interpretāciju (2015) klausītāji iepazina un iemīļoja Aleksandru. Tam sekoja video “Ave Maria” (2016), Kārļa Auzāna “Suitu lūgsna” (2017) un Imanta Kalniņa “Jātnieka dziesma” (2018).

„Lietiņš līti nemācēja” ir pirmā dziesma no topošā tautasdziesmu oriģinālapdaru cikla.
“Man tautasdziesma ir pienākums. Pienākums neļaut tai pazust citu skaņu jūklī. Pienākums to izdziedāt, lai dotu tālāk. Tā, lai tā vienmēr paliktu daļa no latviešu tautas gara,” saka Aleksandra.
Tas ir arī brīnišķīgs veids, kā radīt un izstāstīt savu stāstu mūzikā, tad, ja tev ir ko teikt, ja vēlies dāvāt klausītājiem savu balsi, bet pats neesi komponists.