Alexandra Stricelli- Pasapņo

Alexandra Stricelli- Pasapņo

25.05.2021


Mūzika – Aleksandra Stricelli
Teksts – tika izmantoti dažādu dzejoļu rindkopas (autori nav zināmi), tās tika saliktas kopā un pievienoti arī Aleksandras vārdi, kopā veidojot dziesmas vārdus.

Labdien, mani sauc Aleksandra Stricelli un man ir 20 gadi. Esmu mūziķe, kura ir pabeigusi Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu čella specialitāti 2019. gadā. Spēlēju čellu jau gandrīz 14 gadus. Vienmēr esmu vēlējusies kļūt par pianisti, taču dažādu iemeslu dēļ izmācījos čella klasi. Pēc mūzikas vidusskolas beigšanas, izlēmu nedoties uz JVLMA, jo sapratu, ka gribu muzicēt kā vien sirds to vēlas, nevis kā to atkal vēlas pasniedzējs. 2016. gada vasarā es sāku spēlēt uz ielām, to daru līdz pat šim brīdim – šī 2021. gada vasara būs mana sestā sezona kā ielu muzikantam. Kopš 2017. gada, trīs sezonas es spēlēju kopā ar draudzeni Martu Kalniņu, kura šobrīd ir nu jau talantīga režisore. Mēs bijām čellu duets, taču mācību dēļ Marta vairs nevarēja turpināt, tādēļ 2020. gadā es sāku spēlēt viena. Es spēlēju dažāda stila populāro mūziku, kuru ir iemīlējuši liela daļa cilvēku.

Lai gan no malas to nevar pateikt, es esmu intraverts cilvēks. Šis pandēmijas laiks man ir nācis par labu un esmu attīstījusies ne tikai mūzikas ziņā, bet arī pilnveidojusi sevi kā personību. 2020. gada vasarā mani uzrunāja kāds fotogrāfs un YouTube satura veidotājs – Nukapa, kurš pieteicās man palīdzēt atvērt YouTube kanālu, uzfilmējot cover-video Metallica grupas dziesmai “Nothing Else Matters”. Lai gan tas bija man pirmais kanāla video, tas sasniedza 1,2k skatījumu. Tā kā visu šo laiku ir bijusi karantīna, esmu ierakstījusi pāris dziesmu coverus, izmantojot čellu, klavieres, balsi un ukuleli. Coveru videoklipus ir veidojusi iepriekš minētā talantīgā draudzene-režisore Marta Kalniņa, kas man vēl joprojām palīdz attīstīt manu YouTube kanālu.

Lai gan man šķita, ka es nekad nevarētu publiski dziedāt, karantīnas laiks man ir pierādījis pretējo un, nu, es beidzot esmu ierakstījusi savu pirmo dziesmu “Pasapņo” kopā ar grupas Blue Jean Serenade pārstāvi Jāni Niedru. Šis pandēmijas laiks nav viegls – tas ir licis pielāgoties jauniem apstākļiem, kuri ir izraisījuši stresu un citus nelabvēlīgus faktorus. Cilvēki ir noguruši no mājsēdes, vēlas, lai šī pandēmija ātrāk beigtos vai vismaz ātrāk būtu atviegloti drošības pasākumi valstī vai pasaulē. Taču mēs esam izcietuši jau tik daudz un ir palicis tikai mazliet. Lai rosinātu cilvēkus “atslēgties” no ikdienas stresa, rutīnas un nepacietīgās vēlmes beidzot ceļot vai doties ārā, ir tapusi šī dziesma “Pasapņo”, kas mudina cilvēkus padzīvot savā iztēlē, pameditēt un iedomāties savu laimīgo vietu – pabūt tur garīgi, jo tikai kopā nedodoties velti ārā, mēs varam pārvarēt šo pandēmiju. Ir svarīgi zināt un atcerēties, ka garīgā veselība ir tikpat svarīga kā fiziskā. Saudzē sevi un apkārtējos – pasapņo, jo sapņi piepildās! Ja būsi pacietīgs – drīz tiksimies!