Anete Spure un MATEK – Mūsu Zeme

Anete Spure un MATEK – Mūsu Zeme

12.11.2019

Mūzikas autore ir Monta Ķimene.
Vārdu autore ir Krista Osīte.

Grupa MATEK ir dibināta 2017.gadā. Grupa izpilda populārās mūzikas kaverus, solistes Anetes Spures radītas dziesmas, kā arī balles mūziku. Grupa uzstājas koncertos, kā arī muzicē dažādos publiskos un privātos pasākumos.

Dziesma „Mūsu Zeme” radusies Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošajā studijā pēc Lienes Šomases iniciatīvas.
Dziesmu ierakstījusi un izpilda grupa MATEK (soliste- Anete Luīze Spure, klavieres un aranžējums- Artūrs Krišjānis Goba, ģitāra- Ričards Saulevičs, basģitāra -Alex Lešinskijs (Aleksandrs Sinnikovs, bungas- Aleksandrs Pļeskačs) Studijas producents-Gints Stankēvičs.
Dziesmas vārdu autore ir Krista Osīte: “Man radās ideja uzrakstīt dziesmu Latvijai, veltītu Latvijas valsts Dzimšanas dienai, tiem latviešiem, kas savu laimi devušies meklēt citā zemē. Interesanta sagadīšanās, ka neilgu laiku pēc idejas rašanās, Liene Šomase palūdza uzrakstīt vārdus „Izdziedam 100” noslēguma pasākuma dziesmai. Vārdi atnāca pie manis paši vēlā vakara stundā. Domāju par Latviju, par to, ka varam būt lepni par mūsu skaistajiem mežiem, pļavām, valodu un mūsu zemi, kas pieder tikai mums. Vēlējos izlikt savas sajūtas un to, kā jūtu šī brīža situāciju, ka latvieši viens pēc otra dodas prom. Tā man ir tuva tēma, jo arī mana māsa nedzīvo Latvijā. Šī dziesma ir kā vēstījums visiem latviešiem gan Latvijā, gan ārpus Latvijas par to, cik Latvija ir skaista un īpaša vieta, par to cik svarīga ir mūsu valoda…”
Dziesmas mūzikas autore ir Monta Ķimene: ”Dziesmu sacerēt man palūdza Liene Šomase par godu Latvijas simtgadei, laikā, kad viņas studijā darbojos kā radošais draugs. Krista bija sacerējusi jaukus vārdus un man palūdza izdomāt melodiju. Interesanti, ka sākumā dziesma skanēja pilnīgi citādāk, taču kādā brīdī sapratu, ka vajadzīga cita melodija, un to arī pārmainīju. Man ir liels prieks, ka Anete to ir iedziedājusi ,un man ļoti patīk rezultāts.”