ATOM – Mother I Feel You

ATOM – Mother I Feel You

03.04.2018

Vīzija par jaunas muzikālas apvienības radīšanu ar skaidru vēstījumu, maģisku skanējumu un spēcīgu enerģiju radās grupas producentam un basģitāristam Aināram Majoram un solistam Čārlijam Vaskesam, satiekoties kādā brīnumainā Lucavsalas dārzā. Vēlāk grupai pievienojās jaunie un virtuozie mūziķi Miķelis un Toms.
„Grupa Latvijas mūzikas apritē ienāk ar lielu enerģiju un nopietniem plāniem. ATOM spēlē rock-fusion stilā. Viņu muzikālajā skanējumā saklausāmi arī pasaules mūzikas, indie, jazz un pat psychedelic elementi.
Grupas ATOM izveidošana ir Čārlija lielākais prieks: „ATOM ir mana deviņus gadus sena sapņa piepildījums – spēlēt savu orģinālmūziku un izdot albumu! Esmu laimīgs arī tāpēc, ka savas mākslinieciskās ieceres varu īstenot kopā ar  talantīgiem un profesionāliem Latvijas mūziķiem.”
Pirmajam grupas ATOM albumam angļu dziesmu tekstus rada gan Čārlijs, gan viņa sieva Elīna, gan abi kopā. Čārlija sieva Elīna Bauze-Krastiņa ir miera pētniece, antropoloģe un dažkārt arī dzejniece. Čārlijs un Elīna atklāj, ka ATOM mūzika un dziesmu vārdi ir viņu dzīves mirkļu nospiedumi. Ar tiem viņi vēlas  ielūgt klausītāju uz dziļāku emocionālu eksistences piedzīvojumu. Viņi vēlās iedvesmot  klausītāju sapņot par harmoniskāku pasauli, kur cilvēki tiektos dzīvot draudzīgāk, patiesāk un brīvāk.

ATOM pirmā singla „Mother I Feel You’’ iedvesma radās no Ziemeļamerikas indiāņu tautas dziesmas, kuru grupa sajuta kā rokmūzikas skaņdarbu ar „rituāliski šamanisku” raksturu.