Bezvējš – Kas esi tu?

Bezvējš – Kas esi tu?

16.06.2020

Mūzikas autors – Fēlikss Ķiģelis
Vārdi – Elmārs Smiltenieks

Grupa “Bezvējš” ir:
vokālists Māris Lūkins,
ģitāru spēlē Māris Smiltenieks,
soloģitāru Uvis Kalve,
basu – Raitis Lagzdiņš,
pie bungām ir Kristiāns Riekstiņš.

Grupas “Bezvējš” pirmsākumi meklējami 2014. gada vasarā, kad grupa nospēlēja savu pirmo koncertu Pāvilostas festivālā “Zaļais stars”. 2017. gada nogalē grupai nomainījās sastāvs un “Bezvējš” ieguva savādāku skanējumu. 2018. gada oktobrī, ciešā sadarbībā ar Fēliksu Ķiģeli, klajā nāca kopējais radio singls “Rokenrols ar vēju”. Grupa cītīgi strādā pie sava pirmā albuma “Saknes”, kuru plānots pabeigt šā gada rudenī.

Grupai “Bezvējš” pavasaris ir iesācies muzikāli radoši un klausītājiem tiek prezentēts jaunākais grupas veikums – dziesma “Kas esi tu?”. Romantiskā balāde tapusi sadarbība ar mūziķi un komponistu Fēliksu Ķiģeli. Dziesmas suģestējošo melodiju lieliski papildina dziesmas vārdi, kuru autors ir El0mārs Smiltenieks.

Jaunās balādes vārdu autors par dziesmas noskaņu saka tā: “Kas esi tu un kāpēc tu mani sauc? Kāpēc rodas doma uzrakstīt kādu rindu? Kas ir tas, kas ļauj komponēt mūziku? Kāpēc mēs darām dažādas lietas, ko vienkārši varētu nedarīt? Šādi mēs sev jautājam vismaz kādu reizi dzīvē. Bet atbildi diez vai saņemam. Un diez vai vajag saņemt atbildi.”

Meklējot sevī atbildi uz šiem jautājumiem, balādei ir tapis videoklips smilšu animācijas tehnikā, ko radījusi latviešu māksliniece Guna Miķelsone. Guna smilšu animācijas tehnikā darbojas kopš 2012. gada un gan kopā ar “Smilšu kino” radošo komandu, gan individuāli uzstājusies kultūras un izklaides pasākumos Eiropā un ASV.

Par video veidošanu grupas “Bezvējš” jaunajai dziesmai Guna saka, ka tas ir bijis izaicinošs un radošs process: “Strādājot ar mūzikas materiālu, ir skaisti skatīties, kā melodija ietekmē zīmējuma ritmu un stilistiku – rodas kaut kas līdz šim nebijis!”