BRD – istaba

BRD – istaba

10.10.2023

Mani sauc Elīna Strazdiņa un jūlija beigās publicēju savu pirmo singlu “istaba” ar mākslinieces pseidonīmu “ BRD. ° “ (izrunā kā – bird) visās straumēšanas vietnēs (iTunes, Spotify, Bandcamp, Tidal, Deezer, u.c.).

Lai arī sāku savu karjeru rēķinot ciparus un sekojot līdzi uzņēmumu ikmēneša ieņēmumiem un izdevumiem, pandēmijas laikā bija vairāk laika pievērsties savam hobijam – komponēšanai un dziesmu rakstīšanai. Līdz ar to 2020. gada nogalē pametu darbu un visu pārējo, lai sagatavotos iestājeksāmeniem mūzikas universitātē Berlīnē – BIMM (British and Irish Modern Music Institute in Berlin), un 2021. gada septembrī uzsāktu studijas kursā “Songwriting”. Dziesmu rakstīšanas kurss nešķita pietiekami izaicinošs, tādēļ pēc gada –
2022. gada septembrī nomainīju studiju kursu uz “Music Production”.
Dzīvot, studēt un strādāt Berlīnē nebija viegli un brīžiem pietrūka mājas un Latvija, tādēļ pirmo singlu izvēlējos izdot latviešu valodā savējiem.

Mūzikas ietekmē lielu lomu spēlē mana pirmā darba vieta – Latvijas jaunuzņēmums “Gamechanger Audio”, kur, esot komandā starp talantīgiem un iedvesmojošiem kolēģiem, radās degsme rakstīt un izdot arī pašai savu mūziku. Daudz klausījos māksliniekus, ar ko uzņēmums tobrīd sastrādājās – The White Stripes (& Jack White) , Father John Misty, Royal Blood, Roger Waters, u.c. Vēlāk, Berlīnē, nonācu redzeslokā un mācījos no tādām personībām kā Pete Smith (ieguvis Grammy par darbu pie Sting albuma), Fabio Buemi (strādājis kopā ar Billie Eilish), Noah Pred (Juno Award nominants), un citiem.

Mūziķu un producentu vidū mans mūzikas stils tiek raksturots kā savdabīgs un emocionāls, ar vienkāršām lirikām, to pielīdzina tādiem māksliniekiem kā Courtney Barnett, Daniel Johnston, Regina Spektor un citiem.

Dziesma “istaba” tika sarakstīta Berlīnē, manā Berlīnes istabā un vēlāk pabeigta Latvijā. Tā stāsta stāstu, ko nestāsti Tu pats, esot tālu prom no mājām un piepildot sapņus. Ne viss vienmēr ir tik skaisti kā tas no malas izskatās, un Tava “istaba”, neatkarīgi kurā pasaules malā esi aizdevies, ir tā telpa, kas uzsūc un ataino visas tās sajūtas, ko piedzīvo.

Ar dziesmu vēlos motivēt arī citus talantīgos Latvijas jauniešus un jaunietes, kas devušies studēt uz ārzemēm, tomēr neaizmirst par Latviju, par savām mājām, lepoties ar sevi un savu valsti, rakstīt mūziku mūsu pašu valodā, kā arī celt augstāku ne tikai mūsu kultūras latiņu, bet arī vienam otru.