Bruno Montana – Tas stulbais vīruss

Bruno Montana – Tas stulbais vīruss

28.07.2020

Teksta kompilācijas un mūzikas autors Bruno Montana (izejas materiāla avoti, kas ņemti par pamatu teksta kompilācijas veidošanai: šeit un šeit)

Sākumā bija TRASH, pareizāk sakot – bija Montana B un gadiem krātā prokrastinācijas pieredze iekš SKA. Pēc tam, kaut kur dziļi Uhaņas laboratorijās, radās COVID, tam sekoja, nu jau zināmās ārkārtas un stāvokļi, distancēšanās, pašizolēšanās, dažādas pašbūšanas un vēl vairāk prokrastinācijas, kam sekoja, garlaicības stimulētas dejas un dziesmas.
Dažiem esot uzskats, ka tas ir mutējis Uhaņas folk/pop/punk, bet tā nav patiesība, jo tur nav nekāda folk, nekāda pop un nedz arī punk, bet tas viss kopā: #covidtrash.

Lai arī kādam tas var šķist, ka pašizolācijas ierobežojumi, distancēšanās vairs nav aktuāla, tomēr mūsdienu sabiedrībā tas neizbēgami ir atstājis pēdas, tas mūs darījis stiprākus, atklājis mūsu vājības, kuras arī redzamas post-ārkārtas stāvokļa laikā šobrīd. Lai vai kā atceries – vīrusam brīvdienu nav!!! Tad nu lai šis viss, lai arī ziņu virsrakstos mazāk ķidāts, tomēr joprojām ņemams vērā – draudzīgais atgādinājums.

Pati dziesma pauž spilgtu emocionālu izmisumu un skaudri patiesas (kā video var vērot – arī neviltotas) emocijas, kurās kāds jaunietis (konkrētajā gadījumā Latvijas vlogu (youtube) sfērā un aprindās pazīstams influenceris) pauž savu sašutumu par ārkārtas stāvokļa radītajiem ierobežojumiem. Tātad, savā būtībā – tā ir protesta dziesma.

Citām #covidtrash aktivitātēm iespējams sekot līdz atskaņošanas sarakstā.
Visa cita starpā arī – MAKE SKA GREAT AGAIN !