Būū – Siekala

Būū – Siekala

13.04.2021


Teksts un mūzika – Ilze Fārte

Ar singlu “Siekala” latviešu mūzikas scēnā sevi ar pseidonīmu Būū piesaka jauna dziedātāja Ilze Fārte. Šī debijas dziesma ir par tiem, kas ir mēģinājuši sarauties, lai miermīlīgi iekļautos sabiedrībā.

Būū, īstajā vārdā Ilze Fārte, ir jauna dziedātāja, instrumentāliste un dziesmu, kā arī vārdu autore. Ilze vairākus gadus guvusi skatuves pieredzi, muzicējot dažādās grupās, darbojoties kā sesijas mūziķis postfolkloras žanrā un rakstījusi un bijusi līdzautors citu latviešu mūziķu dziesmām, taču tagad, Būū nāk klajā ar savu pirmo singlu kā solo māksliniece.

Savukārt neparastais pseidonīms radies nejauši. “Man tas iekrita galvā un tur arī palika. Man patīk, ka katrs cilvēks vārdu “Būū” saprot pa savam un es gribēju, lai mans vārds ir tikpat daudznozīmīgs, cik mainīgs var būt cilvēks.”

Siekala tapa, sākot apzināties dzīves laikā gūtās traumas un saskatot to kā es pati nemanot mainījos, lai tām pielāgotos. Dabiskā stāvoklī es vienmēr esmu bijusi ļoti enerģiska, atvērta, pozitīva, varētu teikt tāds kā spridzeklītis. Vienā brīdī, es sāku aizvien biežāk saskarties ar to, ka ar šādu enerģiju es tiku pārprasta. Lai nevienu lieki nekairinātu, es sāku samazināt un apspiest savas izpausmes. Lai gan dziesmā es apskatu tieši sievietēm raksturīgāku problēmu, par pārprastu, dažreiz uzmācīgu uzmanību no vīriešiem, šādas situācijas, manuprāt, var rasties arī starp darba kolēģiem, draugiem un sabiedrību kopumā. Kā es saku piedziedājumā: ja siekala jau tek, tad apetīte otram ir veidojusies neatkarīgi no manis, es vienkārši trāpījos ceļā kādam ļoti izsalkušam indivīdam, un mainīt sevi, lai izbēgtu no sarežģījumiem, nepabaros tukšo vēderu.

“Siekala” ir tapusi sadarbībā ar producentu Armandu Varslavānu ir ievads turpmākajai Būū radošajai darbībai gan mūzikas rakstīšanas un izpildīšanas, gan video satura radīšanā mākslinieces jaunajā youtube kanālā.

Facebook: https://www.facebook.com/buu.muusic
Instagram: https://www.instagram.com/buu.music/
TikTok: https://www.tiktok.com/@buumusic