Chris Balance & Krists Brūkšs – Spell On Me

Chris Balance & Krists Brūkšs – Spell On Me

27.04.2021


Mūzikas autors – Chris Balance;
Teksta un ģitārspēles autors – Krists Brūkšs

Chris Balance, īstajā vārdā Kristers Skraucis, ir elektroniskās deju mūzikas producents, mūziķis un mūzikas autors, kā arī pilna laika Rīgas Tehniskās universitātes students. Mūzikas producēšanu sācis apgūt 16 gadu vecumā, kad pirmo reizi lejuplādējis mūzikas producēšanas programmu – Fruity Loops. Kā galveno iedvesmotāju, kas radījis vēlmi veidot mūziku, viņš min pāragri mūžībā aizgājušo zviedru dīdžeju Avicii. Lielākoties pašmācības ceļā, skatoties YouTube video pamācības, viņš radījis vairākus skaņdarbus, kurus šobrīd var dzirdēt visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās. 2019. gadā beidzis mūzikas producēšanas kursu “Ritma Institūts” pie pasniedzēja Andra Kirilova, kā arī vēlāk 2020. gadā apguvis mūzikas mārketinga pamatus pie Rūdolfa Zariņa (REZarin). Tāpat piedalījies dažādos remiksu konkursos, kā piemēram, dziesmas “Find My Way” remiksēšanā, ko orģināli izpilda latviešu dīdžejs un producents Ex [Da] Bass sadarbojoties ar REZarin. Šobrīd Chris Balance aktīvi darbojas savā YouTube kanālā un paralēli elektroniskās mūzikas veidošanai Kristers spēlē klavieres un apgūst henga bungu (Hang Drum) spēlēšanas taktiku.
Krists Brūkšs par sevi:
Ģitārā iemīlējos 14 gadu vecumā, mazā ciematā, Francijas austrumos, kad klausījos, kā viens čalis, skaisti aranžēja Britney Spears – Toxic. Nosolījos visiem, ka nākamajā reizē šeit atgriežoties, es mācēšu spēlēt ģitāru, tā nu pildot savu solījumu, pašmācības ceļā ar YouTube pamācībām apguvu gan spēlēt ģitāru, gan dziedāt. Pamazām mazais hobijs, kļuva par aizraušanos, iekārtojot mazu, kā man patīk to dēvēt “Gettho” studiju ar skaņas karti un amatiera līmeņa studijas mikrofonu. Ir gan bijuši brīži, kad laika muzicēt nav pieticis, bet dzīves grūtākajos brīžos vienmēr attopos pie ģitāras.

Chris Balance: Neskatoties uz ierobežojumiem valstī, dziesma “Spell On Me” tika attālināti radīta pāris dienu laikā. Visa komunikācija ar Kristu noritēja caur WhatsApp lietotni. Kristu iepazinu jau pāris gadus atpakaļ, kad devāmies braucienā uz Franciju. Pirmo reizi dzirdot viņa balsi un redzot viņa entuziasmu, zināju, ka vēlos ar viņu kādu dienu radīt mūziku, taču laikam ritot kontakts pazuda. Kā par laimi 2021. gada janvārī pamanīju, ka Krists sāka likt savu mūziku Facebook. Tad nu nevilcinājos un mēģināju radīt jaunu skanējumu Krista daiļdarbam. Te nu tas ir – “Spell On Me”
Krists Brūkšs: Dziesma “Spell On Me”, manuprāt, radās cik vien spontāni iespējams. Vienu vakaru, kad istabā valdīja iedvesma, ierakstīju īsu improvizāciju, kuru nopublicēju sociālajos tīklos. Nākamajā dienā saņēmu ziņu no Kristera, ka īsais gabals iepaticies un atsūtīja variāciju dziesmai, kur bija pielicis savas producēšanas prasmes. Lai gan tobrīd dziesma nebija pabeigta un teikšu atklāti, bez Kristera degsmes vēl aizvien dziesma būtu manā nepabeigtajā dziesmu mapē, nolēmām pabeigt to kopā. Kā jau Kristers minēja, iepazināmies braucienā uz Franciju, tikai jāpiebilst, ka braucām uz vietu, kur iemīlējos ģitārā un tā bija tieši tā reize, kad pēc 7 ilgiem gadiem piepildīju savu solījumu.