Dafne – Pasauļu putenis

Dafne – Pasauļu putenis

05.12.2017

Mūzikas un teksta autore Dafne

Dafnes īstais vārds ir Dagnija Millere-Balandīna. Iepriekš darbojusies un joprojām darbojas tādos muzikālajos sastāvos kā “CanZone”, Milleru-Balandīnu ģimenē, bet šī dziesma tiek pasniegta kā Dagnijas solo-projekts, un dziesma “Pasauļu Putenis” ir solo projekta – DAFNE – pirmais skaņdarbs.

Šīs dziesmas ierakstā piedalījušies:
Dagnija Millere-Balandīna (vokāls),
Raitis Balandīns (elektriskā ģitāra, akustiskā ģitāra, papildvokāls),
Raimonds Ātrais (bungas),
Elīza Zelča (vijole),
Māris Minkevics (bass),
Pauls Ēriks Skujiņš (čells).

Dafne: “Dziesmas pirmās skices tapa pirms dažiem gadiem – neilgi pēc tam, kad ar vīru mijām gredzenus “Ungurmuižā”. Visu šo laiku šī dziesma cītīgi un neatlaidīgi čukstēja man pie auss – ak, ļauj taču man iet pasaulē… Un nu – ejot cauri dažādiem transformējošiem notikumiem – šis mirklis ir pienācis. Netveramība, spēks un mīlestība pāri visam – tā varētu īsumā raksturot šīs dziesmas vibrācijas.
Pavisam citādāka garša ir mīlestībai, kas nav piesātināta ar idealizāciju, piepušķotu kaisli un nemitīgām gaidām, kas lielākoties paredz arī vilšanos. Sastopot cilvēku, ar kuru iespējams roku rokā iet cauri ne tikai vieglām un gaišām dienām, bet pieredzēt arī bailes, kritienus un jūtu vētras, turklāt izdzīvot to visu ar sapratni, vienam no otra nenovēršoties – tas ir pavisam reāls, jā, brīžiem dramatisks, bet vienlaicīgi tik patiess un skaists stāsts. Un tā mēs mācāmies izturēties daudz saudzīgāk – gan pret sevi, gan citiem, gan pasauli, tajā skaitā dabu, kopumā.”