DeLight – Skriesim

DeLight – Skriesim

14.08.2018

Mūzika – Armands Zagorskis
Teksts – Jānis Raubiško

Grupas pirmsākumi meklējami tālajā 2005.gadā Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā. Toreiz grupas nosaukums bija “D-Light”. Grupa ir piedalījusies festivālā “Muzykys Skrytuls”, kā arī tikusi līdz pusfinālam SeMS TV muzikālajā projektā ”Troksnis”. Grupas dalībniekiem uzsākot studijas Rīgā, nedaudz mainījās arī grupas sastāvs. Šobrīd grupas sastāvā ir:

  • Jānis Raubiško (vokāls, basģitāra)
  • Armands Zagorskis (ģitāra)
  • Valdis Metlāns (bungas)
  • Jānis Krēsliņš (vokāls, taustiņi)

Pēc šīm izmaiņām grupa iegūst jaunu nosaukumu “DeLight”. Trīs grupas puišiem dzimtā puse ir Latgale, tāpēc arī likumsakarīgi, ka divas dziesmas no jaunā albuma ir latgaliešu valodā.
2018. gada 15. janvārī tika publicēts grupas “DeLight” debijas albums “Bez tevis gaisā”. Albumā pārsvarā iekļautas dziesmas, kas sarakstītas grupas pirmsākumos, bet, mainoties sastāvam, tās ieguvušas jaunu skanējumu un aranžijas. Pamatā dziesmas stāsta par jauniešu dzīvi un attiecībām.

Dziesma “Skriesim” tapa 10 gadus atpakaļ, kad kādā mēģinājumā ģitārists Armands uzspēlēja prātā iešāvušos akordu secību. Pēc tam ļoti ātri tapa arī dziesmas aranžija. Dziesmas teksts tapa, braucot autobusā. Tajā brīdī nebija, ar ko un uz kā pierakstīt, tāpēc pieraksti tika veikti telefonā. Telefons bija vecs, nācās rakstīt daudzas sms, lai viss saietu.