Diāna Sus – Lūgums

Diāna Sus – Lūgums

22.06.2021


Balss, Aranžija – Diāna Sus (Latvija)
Pianists – Risto Laurs (Risto Laur, Igaunija)
Kontrabass – Mačejs Sadovskis (Maciej Sadowski, Polija)

Mani sauc Diāna Sus, esmu grupas “Sus Dungo” veidotāja un sōliste. Šobrīd dzīvoju Islandē, kur uzsāku muzicēt sōlō. Šeit arī apguvu mūzikas programmu “Creative Music” “(“Radošā Mūzika”). Darbojos dažādos mūzikas virzienos – esmu rakstījusi mūziku filmām, dejas performancēm, podkāstiem. Šobrīd strādāju pie sava četru sezōnu projekta, kur katrs albums tiks veltīts vienam no gadalaikiem. Dziesmas “Lūgums” aranžija ir iekļauta mini albumā, kas saucas “Winter Lullabies”. Mini albums tika izdots šoziem, februārī, un ir četru albumu Ziemas daļa.

Kolēģi – Risto Laurs ir igauņu pianists, komponists un rakstnieks, kurš nu jau vairāk kā desmit gadus strādā Akureyri mūzikas skolā. Risto ir sadarbojies ar vairākiem Islandē zināmiem un leģendāriem māksliniekiem. Kopā ar Risto esam uzstājušies vairākos džeza koncertos Islandē, un nākamā gada vasarā (2022), ja pandēmijas apstākļi atļaus, uzstāsimies arī Igaunijā un Latvijā.

Mačejs Sadovskis (Maciej Sadwoski) ir poļu izpildītājs un komponists, par pamatinstrumentu izmantojot kontrasu. Mačejam ir vairāki mūzikas projekti, kuros darbojas – sōlō, dueti, grupas. Šobrīd viņš strādā pie sava sōlō albuma, kas tiks izdots šī gada rudenī. Iepazināmies caur “Jolalag” singlu (dziesma, ko sarakstīju islandiski), un sadarbība izvērsās arī albumā.
Šī ir mana džeza aranžija Ulda Marhilēviča dziesmai “Lūgums”.
Ieraksts tapis šoziem mājsēdes laikā Islandes ziemeļu koncertzālē HOF ar Hljómbræður Stúdíó un Akureyri pilsētas atbalstu. Dziesma ierakstīta “one-take” jeb vienā piegājienā, lai saglabātu dzīvā koncerta sajūtu.