Doktors Alčēmijs – Teātra bārs

Doktors Alčēmijs – Teātra bārs

09.02.2021

Mūzikas un teksta autors ir Alvis Lapiņš, kura pseidonīms ir Doktors Alčēmijs.

„Ar elektronisko mūziku sāku nodarboties 1998 gadā un daudzu gadu eksperimentā  esmu nonācis pie šī brīža muzikālā rokraksta.
2002. gadā ar domubiedru Ronaldu Prūsi nodibinājām mūzikas grupu P.O.R.N.O. & Co, kuras mūzikas žanrs pielīdzināms komēdijai, izklaidei. Grupa pastāv arī šodien. Grupas mājas lapa – https://sautejums.lv/
Par labu esam savulaik mūs atzina Radio SWH rīta raidījums BB brokastis, lai klausītājiem iedotu rīta dopingu.
2012. gadā, izbijušās depresīvās sintpopa grupas PK-25 līderis Raivo Prūsis uzaicināja kopā izveidot mūzikas apvienību Dr. Klisicka laboratorija, kura turpinās latviskās, neatkarīgās mūzikas tradīcijas.
Šogad 2020. gadā grupa izdeva savu ceturto CD „Irmgarda laika mašīna”
Mājas: https://drklisickalaboratorija.bandcamp.com/
2017 gadā izdodu solo mūzikas CD „GALVA”
2020 gadā, kā Doktors Alčēmijs, izdots CD „Dārznieks pilsētā – sapņi un orģijas”
Personīgā mūzikas lapaspuse apskatāma – https://alvislapins.bandcamp.com/

Darbojoties mūzikas grupā Dr. Klisicka laboratorija, kura tika izveidota 2012 gadā, man tika piedēvēta mūzikas laboranta loma kā Doktors Alčēmijs.
Tā kā Dr. Klisicka laboratorijā viens no liriskajiem varoņiem ir Dārznieks, radās vēlme realizēt muzikālas noskaņas stāstu par Dārznieka piedzīvojumiem pilsētā.
Doktora Alčēmija jaunais albums „DĀRZNIEKS PILSĒTĀ – SAPŅI UN ORĢIJAS” ir instrumentālās elektroniskās mūzikas albums, kurā nav teksta, nav vokāls.
Parasti Dārznieks pilda dr. Irmgarda Klisicka rīkojumus. Strādā viņa observatorijā Pokaiņos, kopj dārzu, kā arī asistē Irmgarda kosmosa pētījumos un laboratorijas eksperimentos.
Gadās dienas, kad Irmgards pārmāca neveiklo Dārznieku par viņa neattapību, liekot viņam papildus darbus, kā piemēram mazgāt laboratorijas melno runci, slaukt kazu u.c., soda darbus.
Un tā, pēc vienām no  Irmgarda soda reizēm, brīvdienās Dārznieks slepus aizlaidās uz tuvējo pilsētu. Tur sanāca blandīties līdz apmaldīties pilsētas labirintos un savos sapņos. Notikumu gaita plūda no urbānās vides līdz pat nevienam nezināmam izpriecu namam, kurā izklaidējās gan provinces ģēniji, gan augstākās sabiedrības padibenes.
Par to arī Dārznieka stāsts.