DŽEBUNTE – Smart Countret People

DŽEBUNTE – Smart Countret People

20.12.2022

Dziesmas mūzikas autori: Džebunte+Ance Puncule, Ernests Lībietis
Dziesmas teksta autors: Hugo Zemītis

Džebunte ir:
Kaido – klavieres, bungas
Kārlis Benefelds – ģitāra
Nils Valkiainens – basģitāra, ģitāra
Hugo Zemītis – vokāls, ģitāra, basģitāra

Ierakstā piedalījusies arī:
Ance Puncule – bungas

Četri jaunieši no Ernesta Lībieša rokmūzikas skolas ir apvienojušies alternatīvās mūzikas grupā “Džebunte” un, kā paši saka, – radot mūziku, eksperimentē un savā ziņā tādā veidā iepazīst pasauli un paši sevi. “Džebunte” savu pirmo mūzikas albumu “Jazzma” plašākai publikai prezentēs jau jūnijā.

23. aprīlī “Džebunte” ar jauno albumu “Jazzma” iepazīstināja žurnālistus, mūzikas kritiķus un draugus. Savukārt albuma prezentācija plašākai publikai paredzēta sestdien, 4. jūnijā, plkst. 20:00 kultūrvietā “Noass”, Rīgā, uz AB dambja.
Jauniešu mērķis ir radoši izpausties mūzikā. Dziesmas tapušas, kopā improvizējot. Tāpat arī tapuši dziesmām vārdi. “Radot mūziku, rodas arī vārdi, tie ir plūstoši kā jauniešu domas,” saka dziesmu vārdu autors un grupas vokālists Hugo Zemītis. “Mēs esam pie šī albuma strādājuši vairāk nekā gadu. Tas ir tik interesanti radīt jaunu mūziku – mēs ļaujamies improvizācijai un spontānām idejām, savas sajūtas ieliekot mūzikā,” pauž Hugo.
“Esam iedvesmojušies no aktuālā pasaules mūzikā – savā mūzikā vēlamies ielikt šīs jaunās, radošās vēsmas. Arī tas, ko radām, maina mūsu sajūtas par mūziku, un nedomājam savā jaunradē apstāties,” saka Nils Valkiainens, grupas basģitārists. Nils mācās džeza klasē Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā.
Kaido Lakševics, grupas bundzinieks atzīst, ka “mūzika ir viena no mākslas izpausmēm. Tāds arī ir “Džebuntes” jaunais albums. Tā ir māksla, kas izklaidē, rada jautrību – tieši tas, kas tagad jauniešiem visvairāk vajadzīgs.” Kaido savu nākotni saista ar mūziku un lietišķo mākslu.
Grupas ģitārists Kārlis Benefelds ir vienisprātis ar citiem grupas biedriem, ka “Džebuntes” galvenais uzstādījums ir radīt mūziku, nevis izpildīt zināmas dziesmas.
“Džebunte” ir 16-18 gadīgi jaunieši Hugo, Nils, Kārlis, Kaido, kas kopā muzicē jau vairākus gadus. Grupas nosaukums “Džebunte” radās 2019. gadā pirms grupas iznākšanas uz skatuves festivālā “Bildes”. Savukārt albuma “Jazzma” nosaukums radies, saliekot vārdus “jazz” un “dziesma.”