Dzīves Etīde – Palos

Dzīves Etīde – Palos

19.04.2022

Mūzikas un vārdu autors – Roberts Mikus Zitmanis

Pieci muzikāli puiši no Āgenskalna – Kristaps (bungas), Kārlis (basģitāra), Mariss (taustiņinstrumenti), Emīls (elektriskā ģitāra) un Roberts (vokāls).
Sākotnēji grupa izpildīja latviešu dziesmu kaverus, taču drīz vien paši sāka rakstīt savu mūziku. Nu jau grupai ir trīs singli.
Grupas dalībnieki ietekmējušies no dažādiem mūzikas dižgariem, tādēļ tās daiļradei nav nosakāms viens žanrs, taču pārsvarā tā pieturas pie poproka un alternatīvā roka, dažviet arī parādot jaudīgu ģitāras spēli labākajās roka tradīcijās.

Šī dziesma ir tapusi pirms gada, pat nedaudz agrāk, ap palu laiku, un tās melodija un akordi Robertam radās, improvizējot uz sintezatora. Dziesma ir vieglās, pavasarīgās noskaņās un vēsta par netveramo palu laiku, kas gada ritējumā, pēc ziemas, cilvēkam ir kā atskaites punkts, tādēļ arī, protams, šī dziesma ir par cilvēciskām, uz savu dzīvi vērstām pārdomām. Zīmīgi, ka tā ir tapusi improvizācijas ceļā, ar pirmo reizi kaut ko nospēlējot uz taustiņiem, jo tāds plūstošs un netverams arī izveidojās dziesmas koncepts.