Edgars Viļums – Kompliments

Edgars Viļums – Kompliments

19.11.2019

Dziesmas teksta un mūzikas autors Edgars Viļums

Edgars Viļums nelielā mājas studijā raksta un producē dziesmas, kad uznāk iedvesma.
Mūzikas producēšanas praksi apguvis pašmācības ceļā, sākot ar 2004. gadu. Laika posmā no 2012. – 2015. gadam savulaik profesionāli darbojās kā producents un dziesmu autors, rakstīja dziesmas Kašeram, Samantai Tīnai, Kurtam, Anetei Volmanei, Diana Moon, Maria Rose, u.c. izpildītājiem. Pāris dziesmas piedalījušās Latvijas Eirovīzijā, viena izgājusi līdz vietējam finālam. Starp populārākajiem darbiem līdz šim būtu dziesma “Es no Ikšķiles”, “Kurts – Pirms rītausmas” un “Samanta Tīna – Sekundes, minūtes”.
Piedalījies un arī uzvarējis vairākus starptautiskus remiksu konkursus, t.sk. Rosin Murphy (grupa Moloko), Linkin’ Park, Celldweller un Zoot Woman. Kopš 2013. gada Edgars ir vairāk pievērsies izpildīšanai un ģitārspēlei, un ar dziesmu “Patiesība”, kas tika izdota Micrec paspārnē, uzstājies arī uz Gada mūzika balvas “Zelta Mikrofons” skatuves.
Pēdējos pāris gadus paņēmis radošu pauzi, bet pēc aktīviem savas balss meklējumiem šobrīd atsācis dziesmu rakstīšanu un daudz savulaik sarakstīta materiāla pabeigšanu.

Balstīta uz patiesiem notikumiem.
Dziesmas vārdi jau samērā labi atbild uz jautājumiem – par ko un kāpēc. Tapšanas process bija kādu mēnesi garš, ar domu izveidot dziesmu, kas ir relatīvi vienkārša/patiesa savā stāstā un sajūtās. Dziesmu rakstot, mēģināju atbrīvoties no ieaudzinātā perfekcionisma, bet gala rezultātā tā pat nācās izmēģināt 3 dažādas aranžijas, lai atrastu to “īsto”, kas nodod sajūtas un izskaidro situāciju klausītājam.