Eduards Grieznis – Kājāmgājēja dziesma

Eduards Grieznis – Kājāmgājēja dziesma

16.10.2018

Mūzika – Eduards Grieznis
Vārdi – Dace Micāne-Zālīte

 

Paralēli aktīvai pianista darbībai Eduards Grieznis mīl nodarboties ar solodziedāšanu. Pašreiz Eduards strādā pie savām oriģinālkompozīcijām balsij ar klavierēm neakadēmiskā stilā, taču paralēli apgūst arī citu autoru dziesmas dažādos stilos un aranžijās.

Eduards Grieznis ieguvis maģistra grādu mūzikā Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā Londonā. Mūziķa solo albums “Eduards Grieznis Piano Music”, kas tika izdots kā veltījums Latvijas simtgadei, guvis plašu ievērību Latvijas sabiedriskajos medijos un atzinīgas kritikas, un tā mūzika ir atskaņota vairākkārt LR3 Klasika.

“Kājāmgājēja dziesmas” teksta autore Dace Micāne-Zālīte par dziesmu izsakās šādi: ‘’Dziesmas tapšana ir vienkārša. Ejot pāri Daugavai pa Akmens tiltu un redzot pilsētas skaistumu – torņus, kuģus, sauli, putnus, cilvēku, kas ir šodienas rīdzinieks, ir iedvesma to ielikt viena kājāmgājēja monologā. Tramvaji kā Aleksandra Čaka laikā ir Rīgas skaņu ainavas neatņemama sastāvdaļa. Priecājos, ka komponists ir atradis pozitīvas vibrācijas mūzikā, klavieru partitūrā un balsī! Kopš Ulda Stabulnieka laikiem ir pilsētas dziesmas ar savu īpašo rezonansi, kad to izpilda pats autors. Sena tradīcija, varbūt pat no trubadūru laikiem. Ulda Stabulnieka dziesmu cikls ar Čaka vārdiem ir kultūras vēstures pērle. Bet katram laikam savi dziesminieki.