Emīls Bauga – Stuosts

Emīls Bauga – Stuosts

19.12.2017

Esmu jauns mākslinieks no Rēzeknes, kurš nesen publicējis savu pirmo dziesmu ar klipu un meklē iespējas to parādīt plašākai auditorijai.

Nedaudz par mani:
Es esmu jauns mūziķis ar ambīcijām un vēlmi radīt.
Visu dzīvi grozos apkārt mūzikai, esmu piedalījies konkursos un dažādos citos pasākumos gan viens pats, gan ar grupām, konkrēti ar sastāvu “The Weird Wednesdays” esam guvuši vairākus pirmās pakāpes diplomus valsts līmeņa konkursos, muzicējuši dažādos festiņos, Latgales vēstniecībā “GORS”, snieguši savu koncertu arī Preiļos “PAKAC”, bet man līdz šim nav īsti sanācis radīt kaut ko savu. Esmu daudz rakstījis vārdus un mūziku, bet nekad nēsmu aizvedis neko līdz galam, līdz plašākai auditorijai, ko es arī ceru izdarīt tieši ar šo dziesmu.

Par pašu dziesmu:
Tā kā esmu Latgalietis tad savu pirmo dziesmu arī rakstīju Latgaliski, bet rakstu vārdus arī latviski un nākotnē pilnīgi noteikti plānoju publicēt kādu dziesmu arī latviski. “Stuosts” pamatu jau biju sarakstījis sen, bet līdz galam to novedām tikai šovasar. Dziesma ir par lēmumiem, ko mēs izdarām katru dienu, to izraisītajām sekām un protams to kā mēs uz tām reaģējam. Būtībā šobrīd, publicējot savu pirmo dziesmu, cenšos ņemt vērā paša rakstītos vārdus “Ir atļauts kļūdīties meklējot domu, bet nedrīkst spēlēt upura lomu”, un nebaidīties no kļūdas un beidzot izdarīt gājienu.
Dziesmai priekš manis ir divas nozīmes, pimkārt, šī dziesma ir pierādījums tam, ka es spēju īstenot savas idejas un radīt kaut ko, kas priecē gan mani pašu, gan cerams arī tos, kas dziesmu klausīsies, un, otrkārt, tas ir sākums priekš manis kā mākslinieka, pirmais noietais posms no visa garā ceļa, kas vēl priekšā.

Ierakstu veica grupas “Dabasu Durovys” līderis Arnis Slobožaņins savā mazajā studijā Bozovā, kurā ir tapuši ieraksti gan viņa paša dziesmām, gan grupai “Dabasu Durovys” gan projektam “Kapļi”, un citiem. Arnis pats arī piedalījās ierakstā, kopā ar mani un vēl diviem spēcīgiem mūziķiem no Gruzijas (Zurabi Ivanāns – bass) un Amerikas (David Whitlock – ģitāra), kopā veidojām diezgan interesantu radošo prātu sastāvu.

Dziesmas Mix un Master veidoja Nick Dawes no “LaSource Studio”.