Evija Smagare feat NAKTS – Lai noskan klusums

Evija Smagare feat NAKTS – Lai noskan klusums

17.12.2019

Dziesmas mūzikas autori: Armands Varslavāns, Evija Smagare
Lirikas rakstīja: Andris Skukausks (Nakts), Evija Smagare

Dziedātāja Evija Smagare, kura jau vairākus gadus aktīvi darbojas mūzikā un plašāku atpazīstamību guvusi pēc sadarbības ar grupu Prāta Vētra, pēc ilgiem meklējumiem, atradusi sev tuvāko muzikālās izpausmes veidu un definējusi skanējumu, kas ietver sevī neosoul/pop/indie/electronic mūzikas elementus. Jau nākamgad ir plānots laist klajā Evijas debijas albumu, kas lielākoties būs latviešu valodā, iekļaujot arī dažas dziesmas angļu un krievu valodās.

Lai realizētu savas idejas Evija ir piesaistījusi vēl piecus talantīgus un pieredzes bagātus mūziķus – Armands Varslavāns (ģitāra), Reinis Petrovičs (bass), Rūdolfs Iļķēns (elektronika), Mareks Logins (bungas), Jānis Aizupietis (taustiņi), kuri aktīvi piedalās dziesmu izstrādē, apvienojot katra gaumes un zināšanas, lai kopīgiem spēkiem izveidotu arvien košākas muzikālās kompozīcijas.

Nakts jeb īstajā vārdā Andris Skukausks ir izpildītājs un reperis no Bauskas, kas lielāku atpazīstamību ieguvis piedaloties šovā X Faktors. Līdz šim Nakts ir publicējis vairākas pašsacerētas kompozīcijas un izveidojis veiksmīgas sadarbības ar vairākiem māksliniekiem. „Šī sadarbība ar Eviju deva man iespēju kārtējo reizi pārliecināties cik patiesībā daudzpusīga var būt mūzika.”
Jau nākamgad ir plānots laist klajā Evijas debijas albumu, kas lielākoties būs latviešu valodā, iekļaujot arī dažas dziesmas angļu un krievu valodās.

Par dziesmu: 21. gadsimts ir laiks, kurā esam iepinušies pārlieku lielajā informācijas tīklā, esam piesieti savām viedierīcēm, sociālajiem tīkliem, uz pasauli skatāmies caur ekrāniem un saklausām to caur austiņām, bloķējot tiešo saikni starp sevi un visu, kas notiek apkārt. Šī dziesma ir aicinājums kaut uz brīdi atbrīvoties no šiem šķietami pievilcīgajiem laika kavēkļiem, attīrīt prātu un vidi sev apkārt, pavērot pasauli ar neapbruņotu aci, sajust to, kas ir īsts un galu galā- ieklausīties sevī.

„Saredzēt tukšumu un saklausīt klusumu, atbrīvoties no visa liekā, jo tieši tukšums un klusums ir sākums visam.” Tā par dziesmu saka pati Evija.

Aktuālos jaunumus par mākslinieces aktivitātēm un koncertiem var uzzināt sekojot Evijai Smagarei sociālajos tīklos – Facebook un Instagram.