Four Minute Man – Lord Of The Lost

Four Minute Man – Lord Of The Lost

28.04.2020

Mūzikas autors: grupa “Four Minute Man”
Lirikas: Roberts Strautnieks

Rokmūzikas apvienība “Four Minute Man” ir izveidota 2016. gadā, tomēr grupas līdzšinējais skanējums iegūts vien 2017. gada vasarā, grupai pievienojoties tās piektajam dalībniekam – taustiņinstrumentālistam Jānim Baldunčikam. Pārējie grupas dalībnieki: bundzinieks Jānis Grugulis, basģitārists Ēriks Blūms, ģitārists Rolands Virks, kas iepriekš darbojušies postroka apvienībā “Your Lines”, un ģitārists/vokālists Roberts Strautnieks nešauboties uzņēma jau iepriekš grupai tuvo Jāni un jau kopīgiem spēkiem turpināja radošo darbību.

“Four Minute Man” vienprātīgi vairās ierāmēt savu daiļradi kāda noteikta mūzikas stila robežās, dēvējot to vienkārši par raganroku, tomēr tās skanējumā jūtama blūza, stoner roka un psihedēliskā roka iezīmju eklektika. Grupas skaņdarbi tiek radīti galvenokārt improvizācijas rezultātā, kad kopīgi tiek notverta noskaņa, rifs, melodija, kas izraisa dvēseles katarsi grupas dalībniekos. Iegūtais tīrradnis vēlāk tiek apdarināts, papildināts un noslīpēts, ļaujot rasties pilnvērtīgam un klausītājam tīkamam skaņdarbam. Vienisprātis ir visi grupas dalībnieki – daiļrades pamatā ir draudzība un vienots redzējums par darba galarezultātu.

2019. gada rudenī grupa devās uz ierakstu studiju “Hodila Records” un vairāku dienu intensīvā procesā ierakstīja pilnu albumu, kas klajā nāca 2020. gada februāra beigās. Pirmie klausītājiem tika piedāvāti divi albuma priekšvēstneši: “Devil Inspired” un “Lord Of Lost”.

Skaņdarbs “Lord of the lost” kā jau lielākā daļa mūsu dziesmu ir radies improvizācijas rezultātā, proti, kādu sīku rifu apaudzējot ar materiālu, kas dabiski attiecīgajā brīdī “nāk ārā”. Skaņdarbs ir salīdzinoši jauns. Tā lirikas vēsta par visiem zināmo kritušā eņģeļa Lucifera vai Prometeja konceptu un tā interpretāciju, proti, par kritienu no virsotnēm.