Garu pagrabs – Galvenais Ir Pilna Bāka

Garu pagrabs – Galvenais Ir Pilna Bāka

06.06.2023

Dziesmas teksta autors – Ernests Kuzma

Mūzikas autori – Aivars Valdmanis, Artis Broks, Dāvis Bērziņš, Kaspars Lucis

Ernests Kuzma – vokāls

Artis Broks – ritma ģitāra

Dāvis Bērziņš – solo ģitāra

Aivars Valdmanis – bass

Kaspars Lucis – bungas

Katrs grupas dalībnieks ir ar savu individuālo domāšanu un bieži vien ar citādākiem uzskatiem par to, kādai ir jābūt grupas mūzikai, idejai un skanējumam, taču vienmēr izdodas nonākt pie kopsaucēja un izveidot skaņdarbu, kas apmierina un iepriecina katru no dalībniekiem. Iedvesmas avoti arī katram ir dažādāki, kas ļoti palīdz grupas attīstībai un paver plašāku skatu uz savas mūzikas radīšanu.

2023. gada martā publikai radīts pieejams grupas “Garu Pagrabs” jaunais singls “Galvenais ir pilna bāka”, kas tapis sadarbībā ar Kārli Šteinmani un ierakstīts viņa “KS Records” studijā.

Dziesmas kompozīcija veidota kā garš ceļš cauri Latvijas meža grants redelēm, kratoties un raustoties šurpu turpu, iekš knapi braucoša auto, kurš iegādāts pa lētu naudu. Šo noskaņu palīdz radīt sinkopētā ritmika, straujā slīdēšana no viena akorda uz nākamo kā arī dziesmas teksts. Šīs dziesmas teksts centrēts ap, visbiežāk jauniešu, attieksmi saistībā ar auto – sarūsējis, klabošs, ar tehniskām problēmām, slīdošu sajūgu un beigtām bremzēm, taču tam nav nozīmes, jo bākā ir benzīns un dzinējs rūc, līdz ar to – vai nu tas aizbrauks līdz gala mērķim, vai arī tiks “nošķilts” un atstāts kādā grāvī. Smieklīgā kārtā, abi varianti ir vienlīdz ticami un vienlīdz vēlami iepriekš aprakstītās situācijas dalībniekiem.

Dziesmas teksts, protams, nav tikai par un priekš auto entuziastiem un jauniešiem. Tas apraksta mentalitāti, kura nav atkarīga no vecuma, spējām, spēkiem un mērķiem. Ja tu vēlies sasniegt kaut ko, galvenais ir apņemšanās un “enerģijas pilna bāka”, lai nonāktu virsotnē, uz kuru tēmē.

Dziesma ir par negaidītiem veiksmes stāstiem un cerībām, kuras piepildās tikai apņemšanās dēļ. Tā ir par cilvēka gribasspēka spējām, kuras, bieži vien, palīdz sasniegt šķietami neiespējamo. Dziesma ir radīta ar plašāku mērķa auditoriju prātā, tās skanējums ir pietuvināts pop-rock noskaņām, bet saglabājot grupas “heavy metal” garu.

Īsumā- jaudīga dziesma ar spēcīgu skanējumu, paredzēta priekš radio, šoferiem un visiem citiem, kuriem ir kāds mērķis, kur tie vēlas nokļūt – lauku mājas, pabeigta eseja, slaida forma vai arī jebkas cits. Ieslēdz tumbas, uzgriez basus un skaļumu līdz atzīmei ’11’, tā lai nervu gali rīb, uzpildi savu bāku un AIZIET!