Inita Jansone – Kad es mirtu

Inita Jansone – Kad es mirtu

18.10.2016


Inita Jansone ir jauna latviešu izpildītāja un dziesmu autore, kura apvieno dažādu dzejnieku darbus ar brīžiem smeldzīgām, brīžiem romantiskām melodijām, un ģitāras un ukuleles skaņām. Viņas radītā mūzika ļauj izkāpt no ikdienišķā, un tā vietā sapņot, raudāt, iemīlēties, vai aizmirst.
Pirmais koncerts notika 2015. gada februārī, un, kopš tā laika, mainoties gan pavadošajam sastāvam, gan pašām dziesmām, izveidojies unikāls muzikālais skanējums. Dzīvā mūzika rada īpašu kopības sajūtu, bet akustiskais skanējums ļauj netraucēti novērtēt dziesmās izmantoto dzejoļu tekstu.
Starp izmantotajiem tekstu autoriem var minēt gan latviešu klasiķus Frici Bārdu, Raini, Aspaziju, un Annu Saksi, gan tādu leģendāru autoru kā Rabindranats Tagore, kura nelielais krājums „Dārznieks” piedod kopējai izlasei jaunas nokrāsas.
Initas Jansones dziesmas klausītājiem sniedz iespēju baudīt gan latviešu oriģinālmūziku, gan dažādu dzejnieku – klasiķu darbus, kuri ieguvuši jaunu, muzikālāku skanējumu, iespējams, atklājot jaunas vai apslēptas to nokrāsas.

Dziesma „Kad es mirtu” tapa 2015. gada sākumā kā daļa no dziesmu cikla, kas veltīts 2015. gada dzejniekiem – jubilāriem: Rainim, Aspazijai un Fricim Bārdai. Dziesmas teksta autors ir Rainis, un tā ir viena no cikla smeldzīgākajām dziesmām.
Iepriekš tā atskaņota tikai dzīvā formātā dažādos vietējas nozīmes koncertos un festivālos.