Intars Zommers – Asaras vasarai

Intars Zommers – Asaras vasarai

14.11.2017

Intars Zommers & Elpojiet dziļi – Asaras vasarai

Nopietnāku dziedātāja karjeru uzsāku 10 gadu vecumā, aizejot uz vīru kora ” Gaiziņš” mēģinājumu, kā klausītājs, un netīši kļuvu par kora solistu un kora Jungu… Piecas sezonas, līdz aizgāju mācīties uz Ogres meža tehnikumu, kurā darbojās arī vokāli instrumentālais ansamblis, Artura Manguļa vadībā. Sāku spēlēt ģitāru un dziedāt. Ar ansambli bijām konkursa “ko tu proti” trīsgadēji laureāti, līdz apsvēru mācīties citu profesiju. Ar Artūru sakarus nezaudējām, kādu vasaru kopīgi ceļojām uz Vāciju, muzicēt uz ielām… Atgriežoties uzsāku mācības Ērgļu vidusskolā, tur uzsākām sadarbību ar Uğa Oltes, Aiņa Rudzīša un Jura Sarmoņa uz to laiku jau populāro grupu “Slou”… Izveidojot projektu -Zombis&Slou… Ar šo projektu 3 gadus pēc kārtas muzicējām festivālā Sinepes un medus… Viesu statusā… Izpildot Zombja hitus ” Māsiņa”, “Asaras vasarai”, ” Es mīlu klīst”, u.c.
Vēlāk šis projekts pajuka… Sadarbība palika tikai ar Aini Rudzīti. Šad tad sadarbojāmies ar novadnieku Andri Buiķi. Intars ir sadarbojies ar projektu “Ogres blūza brāļi” kurā darbojās “Colt” mūziķi Atis Ieviņš un Kaspars Pļaviņš, kā arī ģitārists Matīss Čudars… Pa kāzām.
Pirms četriem gadiem emigrēju uz Vāciju, kur pievērsos ielu muzicēšanai. Arī tur ir ļaudis, kas novērtēja manu muzikālo sniegumu un aicināja muzicēt gan festivālos, gan uz restorāniem, gan privātajām ballītēm. Paralēli arī strādājot algotu darbu… Līdz iedomājās, ka Latvijā var darīt to pašu, ierakstīt dziesmas (tam vajag naudu), muzicēt un iepriecināt klausītājus…

Dziesma ir tapusi pirms divdesmit gadiem, kad ar Ogres tehnikuma muzikantiem audiokasetē iemūžinājām manas dziesmas, tad radās arī ideja par tekstu un melodiju… Šī kasete tika pārkopēta un ceļoja no rokas rokā pa visu Ogri, Jelgavu, Madonu… Starp ierakstītajām dziesmām bija arī “Asaras vasarai”… Stāsts ir patiess un neviltots, par izjukušām attiecībām, bet par nezudušām jūtām… Varu tikai pateikt to, ka meitenes vārds ir Zane… Dziesma ir ierakstīta par godu tās apaļajai, 20 gadu, jubilejai, sadarbībā ar producentu Sandri Sproği, un ģitāristu Juri Skrajānu (Big Al & Jokers)