Iron Wings – Ride Free

Iron Wings – Ride Free

09.01.2018

 

Mārtiņš Balodis – solo/ritma ģitāra, vokāls

Andris Veinbergs – bass/vokāls

Valdis Popēns – bungas

Iron Wings ir latviešu heavy/trash metal grupa no Rīgas un savu skatuves darbību sāka 2016. gada janvārī. Grupas stila pamatā ir heavy metal žanrs, bet radošuma procesā tiek izmantotas dažādu citu stilu iezīmes. Grupas skanējumu ietekmē tādas grupas kā Machine Head, Motorhead, Slayer, Iron Maiden, Metallica, Ozzy Osbourne un citas.

Līdz šim grupa ir aktīvi koncertējusi un sniegusi vairākus koncertus dažādos Latvijas  mūzikas klubos. Piedalījusies Igaunijas kluba “Tapper” rīkotajā mini festivālā “Easter Bloody Easter 2017” un Lietuvas baikeru festivālā Palangā Lietuvā – “Beach Bike Fest Palanga 2017”. Grupa uzstājusies Mūzikas un mākslas festivālā Bildes 2016, “VirgaFest” Virgā 2017.gadā. Grupa ieguva pirmo vietu kluba Melnā Piektdiena rīkotajā jauno grupu konkursā “Fresh Blood 2016”.

Iron Wings uzstājies turpat visos Latvijas alternatīvās mūzikas klubos – Depo, Melnā Piektdiena, Nabaklab, Fontain Palace un citur. Apvienība ir dalījusi skatuvi ar daudz un dažādām vietējām un ārzemju smagās mūzikas grupām.

 

Par dziesmu Ride free. Jau ilgāku laiku bija vēlme un klusa ideja pievērsties baikeru tematikai, kas ir arī pašu izdzīvots laika posms dzîvē. Šī vēlme īstenojās 2017.gada pavasarī, kad tapa dziesma Ride free, speciāli baikeru saietam Palangā. Dziesma ir par brīvību, mīlestību pret motocikliem. Dziesma ir veltījums visiem baikeriem plašajā pasaulē!