Jacques of S’T’A un WX – Roze Stiklā

Jacques of S’T’A un WX – Roze Stiklā

06.10.2020

Viesturs Jegorovs (50% vārdi, 50% mūzika)
Žaks Beernaerts (50% vārdi, 50% mūzika)

Abi izpildītāji darbojas Hip-Hop žanrā jau krietni sen.
Jacques of S’T’A – Hip-Hop mūzikas producents un izpildītājs, darbojas šajā žanrā jau vairāk nekā 20 gadus, un ir viens no pirmajiem Hip-Hop mūzikas producentiem Latvijā. Muzikāli, dziesmās dominē Rīgai raksturīgas, savdabīgas noskaņas, ar tekstiem fiksējot dažādas dzīves ainas un peripētijas. Daudz spēlē arī basu un ģitāru, pēdējo izmantojot, kā papildus elementu savos Hip-Hop’a koncertos.
Vairāku pazīstamu dziesmu mūzikas autors izpildītājiem Ozols un Armands.
Izdevis divus solo albumus elektroniskā formātā – “Various Tracks” un “Kā taisīt selfijus korumpētā Austrumeiropas pilsētā” (EP).
Paralēli Hip-Hop, darbojas arī citos mūzikas virzienos. Piemēram, grupās “Oroboro”, “Bezgalībieši”, “Pilsētas Skaņas”, un īpatnējā psihodēliskās mūzikas projektā ar
nosaukumu “Kulta Grupa Saules Krasts”. Kā arī spēlē instrumentālu elektronisko mūziku, apvienojot to ar ģitāru, solo projektā “Jacques B.G.”.

WX – agrāk zināms kā Wiesturz un viens no rap apvienības “Runu Zāle” dalībniekiem.
Vārda maiņa no Wiesturz uz WX ir saistīta ar jaunu posmu mūziķa karjerā – jaunas noskaņas, jaunas idejas un jaunas sadarbības. Vārds WX apvieno šos divus posmus. “W” simbolizē iepriekšējo “Wiesturz” posmu, un “X” ir kā nezināmais tam, kas sekos tālāk.
Savu rap darbību WX sāka 2001. gadā, kad zem pseidonīma “Wiesturz” tika publicēti pirmie darbi. Pirmā oficiālā relīze “Ar dzejas spārniem pār mākoņiem” (Gailītis G)
iznāca 2004. gadā. Pēc tam sekoja vēl divas oficiālas relīzes, “Izdodam rudeni” (2006, hiphopZ.lv) kopā ar rap izpildītāju bū-š un solo albums “Kam man putra?” (Platforma
Music, 2008).

Dziesma ir sajūtu un domu atspulgs, no pēdējā laika notikumiem pasaulē un Latvijā.