Jana – Apsoli Turpināt

Jana – Apsoli Turpināt

12.07.2022

Mūzikas un teksta autore Jana Markova

Jana ir Latvijā dzimusi dziedātāja/producente, kura pārvācās uz Anglijā piecpadsmit gados un turpināja studēt mūzikas kursus gan skolā, gan universitātē. 2021. gadā, Janas dziesmas tika atspēlētas vairākos Anglijas radio ēteros, ieskaitot BBC Introducing un Amazing Radio UK/US. Kopš tā laika viņa saņēmusi gandrīz 100 000 atskaņojumu vietnē Spotify un tūkstošiem skatījumu savās sociālo mediju platformās, daloties ar savām muzikālajām idejām.

Galvenā Janas misija ir iedrošināt un pārstāvēt vairāk sievietes mūzikas industrijā, it īpaši producentos un mūzikas inženierijā. “Man ir ļoti svarīgi mūzikas industrijā pārstāvēt vairāk sieviešu producentu, it īpaši, kad vairāk nekā 95% to pārstāv pārsvarā tikai vīrieši. Es vēlos mundrināt vairāk meiteņu lauzt stereotipus un radīt troksni šajā nozarē!” – Jana

Tagad dziedātāja turpina savu mūzikas ceļu arī Latvijas nozarē un ir izlaidusi savu pirmo latviešu valodā dziesmu “Apsoli Turpināt”. “Es jau sen uzrakstīju šo dziesmu, kad biju pavisam maziņa un vēl dzīvoju Latvijā. Atceros, ka vienmēr aicināju savus klasesbiedrus un draudzenes pie sevis, lai nodziedātu un nospēlēju šo dziesmu uz klavierēm. Pēc viņu emocijām, es sapratu, ka Apsoli Turpināt ir obligāti jābūt manai pirmai dziesma, kuru jāieraksta latviešu valodā.”

Ne tikai caur vārdiem, bet arī caur video Janai bija svarīgi, lai dziesmai ir dziļāka nozīme, tāpēc sadarbībā ar 371 Production tapa arī video klips, kas parāda diezgan emocionāli kritisko situāciju. Diemžēl, it īpaši Latvija ir viena no top valstīm, kur vīriešu pašnāvības līmenis un alkoholisms ir visaugstākais Eiropā. Sociālajos apstākļos bieži vīriešiem ir teikts “saņemies”, “vīrieši tak neraud” un “strādā cītīgāk, lai apmaksātu visus rēķinus” (“man up”, “man don’t cry” un “you should be working harder to provide”), kas noved līdz lielas emocionālā krīzes. Diemžēl, it īpaši Latvija ir viena no top valstīm, kur vīriešu pašnāvības līmenis un alkoholisms ir visaugstākais Eiropā. Dziesmas galvenais mērķis ir uzsākt sarunu ar cilvēkiem, īpaši vīriešiem, par iespēju saņemt palīdzību, kad tā ir nepieciešama. Dziesma ir diezgan emocionāla un galvenā nozīme ir sākt sarunu ar cilvēkiem, it īpaši vīriešiem, par to, ka ir iespējas sniegties pēc palīdzības krīzes laikā.

Video klipa beigās ir parādīts diennakts krīzes numurs uz centru Skalbes, kas var sniegt atbalstu un palīdzību, kad tas ir nepieciešams.

Instagrams: @janaofficialmusic

YouTube: @janaofficialmusic

Facebook: @janaofficialmusic