Jānis Irbe – Paskaties

Jānis Irbe – Paskaties

01.11.2016

Dziesmas mūzikas un teksta autors Jānis Irbe

Jānis Irbe mūzikā kā dziesmu autors darbojas no 2007. gada, spēlējis dažādās mūzikas apvienībās.Zināmākā no tām grupa TRIS, kas šī gada vasarā iesildīja leģendāro pašmāju grupu AURORA, pērn piedalījās mūzikas festivālā „BILDES”, kā arī priecēja ar koncertiem Rīgas klubu apmeklētājus.Arī šajā grupā Jānis Irbe ir viens no dziesmu un teksta autoriem.

Šobrīd viņš piedāvā savu solo skaņdarbu „Paskaties”. Tas ieturēts idie/pop manierē ar dinamisku pavadījumu. Ģitāru tremolo piedziedājumos un sintezatora klātbūtne dziesmai piešķir gaisīgumu. Dziesmai tā teikt negaidīts pavērsiens ir tās nobeigumā, bet vairāk jau par to uzzināsiet noklausoties. Iedvesma tai atnāca, noskatoties kādu aizkustinošu filmu, un turpat uz dīvāna tā tika pierakstīta. Dziesma stāsta par to, ko dažkārt neredzam un nepamanām, un kad cilvēku caurstrāvo kāds notikums, ir jāieskatās, varbūt tur ir kas vairāk.  Arī dziesmas vizuālais noformējums ir papildinājums un saikne ar dziesma būtību – Paskaties.

Ierakstā dzirdamie mūzikas instrumenti  – basģitāra, ģitāra, taustiņi un bungas –ierakstā paša iespēlēti. Kā otru vokālistu, šim skaņdarbam, viņš pieaicināja Gerdu Gūtmani, kuras balss papildina un pilnveido šo skaņdarbu.