June River – Tavu Ēnu Meklējot

June River – Tavu Ēnu Meklējot

26.07.2022

June River jeb īstajā vārdā Jānis Andžāns plašāk pazīstams kā grupu “Wild” un “CrowMother” ģitārists. Ar grupu savulaik iemēģinājis spēkus raidījumā LTV “Supernova” un koncertējis Londonā, Zviedrijā un citās Eiropas valstīs.
Mūziķis pagājušajā vasarā apceļoja Grieķiju paštaisītā busiņā un veltīja dziesmu šim braucienam – “The Land of Burning Sand”, kā arī piedalījās Katrīnas Gupalo dziesmas “Resistance” ierakstā, kas veltīta Ukrainas atbalstam. Pagājušā gada nogalē June River publicēja debijas albumu “Sand in my Sleepingbag” kā arī izdeva video klipu dziesmai “The Lighthouse”. June River šobrīd strādā pie sava otrā studijas albuma, kuru plānots izdot gada beigās.

Dziesma “Tavu Ēnu Meklējot” tapa šī gada februārī, apmeklējot Barselonu un gremdējoties nostalģiskās atmiņās par studiju laiku. Pirms daudziem gadiem, kad bijām Erasmus studenti, staigājām pa šaubīgām vietām, dzērām lētu sangriju un pavadījām laiku ar vietējiem jauniešiem. Atgriežoties te šodien, liekas, ka daudz kas ir mainījies pilsētā, cilvēkos un manā prātā, tomēr aura un brīvības sajūta joprojām ir tā pati, stāsta mūziķis.

Gada sākumā šķita, ka pasaule sāk, atgriezties savā ierastajā ritmā – tika atcelti ceļošanas ierobežojumi, atsākās koncerti, un cilvēki sāka pulcēties kafejnīcās, tomēr, atgriežoties mājās, pozitīvās emocijas nomāca ziņa par Krievijas iebrukumu Ukrainā. 24. februāra rītā agresīvi noskaņotā Krievija iebruka Ukrainas teritorijā un sāka pastrādāt savus nežēlīgos kara noziegumus.

Bija smagi lasīt ziņu virsrakstus un pirmās naktis nevarēju aizmigt, tāpēc nolēmu dziesmu neizdot vispār vai pārcelt uz vēlāku laiku – tajā brīdī mūzika likās tik maznozīmīga salīdzinājumā ar karu. Ilgi nav iespējams dzīvot šādā prāta stāvoklī un absorbēt negatīvās emocijas, tāpēc katram ir savs veids kā tās novirzīt vai pārvērst – man tā ir mūzika. Tas ir iemesls, kāpēc to daru joprojām un nekad nepārtraukšu darīt, stāsta June River.

Dziesma ierakstīta, miksēta un producēta mūziķa personīgajā studijā, pēcapstrādi veicis Kārlis Šteinmanis (KS Records – Unity Audio). Dziesma ieturēta indī-folka stilā, kas papildināta ar eksperimentālām sintezatora un ambient skaņām. Dziesmas video tapis Barselonā, kur redzama pilsēta visā tās krāšņumā.