Kapelmeistars GROUP – Dievs

Kapelmeistars GROUP – Dievs

06.06.2017

Grupas pamatsastāvā apvienojušās trīs brīvi domājošas un radošas personības: Krūmvēvers, Kasio Peiss jeb plašāk zināms kā Nacionālā teātra aktieris Kaspars Dumburs un Dj Sisna. Albuma prezentācijas koncerts notika 31. martā 19:00 Jūrmalā, Kauguru kultūras namā.
Radošā apvienība “Kapelmeistars Group” ir azartiska domubiedru grupa – klases biedri no Kauguru vidusskolas. Trīs puiši darbojas pašu izveidotā mūzikas žanrā – “opposite pop”. “Mēs, taisot mūziku, nevadāmies pēc mūzikas loģikām un likumiem. Mēs mēģinām pārsteigt sevi, lai ir interesanti.”

Radošajai apvienībai pa laikam pievienojas arī aktieri. Aktrise Madara Botmane stāsta, ka “tā ir zināma brīvība, bez kaut kādām dogmatiskajām lietām. Tam visam var kāpt pāri, vairāk ļauties savām sajūtām un visiem trakumiem”. Tieši tāpēc šis mūzikas žanrs apvieno citu žanru elementus un lauž stereotipus.

12 dziesmu stāsts grupas debijas albumā “Raimons Pauls nav latvietis” – tieši tā, bez “d” – ir stāsts par pašiem, par nostāju pret stereotipiem un par Latviju. Grupas dalībnieks Edgars Polis saka: “Ja tu dziedi, tad tu dziedi par sevi. Nav svarīgi, ko tu tajos vārdos ieliec.”
Dziesma „Dievs” ir viena no 12 oriģinālkompozīcijām “Kapelmeistars Group” debijas albumā “Raimons Pauls nav latvietis”, released March 2, 2017. Kompozīcijas ierakstītas ierakstu studijā un izdevniecībā “Dirty Deal Audio HQ”. Mūzikas un vārdu autori ir paši grupas dalībnieki. Albumā apkopotie ieraksti pauž nostāju pret procesiem sabiedrībā, pastāvošiem stereotipiem un ierūsējušu vai uzspiestu domāšanu, vērtību sistēmu. „Kapelmeistars Group” mūzika ir brīva no aizspriedumiem, līdz ar to nes sava veida grupas dalībnieku vēstījumu: katrs var būt tas, kas vēlas būt.

Dziesma par mīlestību, izpratni, apzināšanos.

Filozofējot par šīm parādībām, bieži cilvēki sastopas ar neizskaidrojamu pārliecību par Dieva eksistenci un nepieciešamību. Lai arī kādā apziņas formā tas notiktu, konkrētā brīdī, bieži apātijā, nelaimē, sāpēs, cilvēki izvēlas ticēt. Vai mēs noticam sev tieši, vai pastarpināti, caur kādu līdz šim neatklātu apziņas līmeni, tas nav tik svarīgi, jo atbrīvojot sirds intelektu cilvēks atslēdz sevi, noņemot visus rūpīgi ap sevi krājušos filtrus, kas ar smadzeņu un nervu sistēmas palīdzību veidojuši cilvēka līdzšinējo realitātes tuneli. Kad cilvēks saprot, kā ir veidota viņa izpratne par apkārt notiekošajiem procesiem, gan apziņas, gan zemapziņas līmenī, neizbēgami, tas sajūt spēku un pārliecību. Šis spēks un pārliecība liek noticēt un zināt konkrētas lietas bez dziļākas analīzes, vienkārši tāpēc, ka tu zini, ka zini! Tik spēcīgu garīgi-enerģētisku akseleratoru, kas cilvēkam palīdz virzīties uz priekšu, turpinot savu garīgo ceļojumu, viegli definēt, kā Dieva tuvumu un spēku.

Par šādu stāvokli, neatkarīgi no izpratnes līmeņa, cilveks dzied, lai nezaudētu vibrāciju rezonansi ar sevi un apkārtējo pasauli visos līmeņos! Apzināti vai neapzināti, tas ir katra paša indivīda ziņā, tomēr, šādu atklāsmju radītās emocijas un, bieži novērojamā atvieglojuma sajūta, būtībā ir Dievišķa. Tad kāpēc, lai tas nebūtu Dievs.