Katrīna Kreile – Will They Dance Again

Katrīna Kreile – Will They Dance Again

04.08.2020

Mūzikas un teksta autore: Katrīna Kreile
Producents: SKVR (Oskars Uhaņs)
Instrumenti: Valts Lasmanis

Mans vārds ir Katrīna Kreile, esmu 21 gadu jauna mūziķe un aktrise no Jelgavas. Vairāk pazīstama esmu ar dalību pašmāju repera Fakts dziesmā Klusums pirms vētras, kā arī esmu piedalījusies mūziķa un producenta SKVR dziesmā In The Air, tomēr pati sāku rakstīt dziesmas tikai 2019. gada beigās. Šā gada aprīlī izdevu savu pirmo oriģināldziesmu angļu valodā ar nosaukumu Will They Dance Again?,
Varu droši teikt, ka mūzikas rakstīšana un dziedāšana ir kļuvusi par manu lielāko dzīves aizraušanos līdztekus spēlēšanai uz teātra skatuves. Rakstu tieši Jums, jo mans sapnis ir kādu dienu dzirdēt savas dziesmas skanam Jūsu radio. Tāpēc vēlos nosūtīt Jums savu debijas singlu Will They Dance Again? un drīzumā pieejamo Lavender, lai noskaidrotu Jūsu viedokli.
Mūzikas industrijā esmu tikai iesācēja, bet man ir lielas ambīcijas rakstīt dziesmas, kuras balstītas uz patiesām emocijām un stāstiem, jo uzskatu, ka vislielākā vērtība ir mūzikai, kas radusies no personīgas pieredzes un sajūtām.

21 gadu jaunā mūziķe dziesmas sākusi rakstīt nesen, jo Katrīnas ikdiena saistīta ar pilna laika žurnālistikas un multimediju producēšanas studijām Latvijas Universitātē, kā arī liela viņas dzīves sastāvdaļa ir Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris, kuru dziedātāja par savām otrajām mājām sauc jau 11 gadus.

Katrīnas debijas singls Will They Dance Again? ir metaforām bagāts stāsts. Tas simbolizē utopiskas mīlestības sākumu, kas no sākotnējās cerības pārtop šaubās par to, ka viss šķiet pārāk labi, lai būtu patiesība. Šaubām piepildoties, dziesmas pozitīvais sākums pārvēršas pilnīgi pretējā stāstā par mīlestības beigām.
“Bieži vien dziesmu teksti rodas negaidīti. Tāpat bija arī ar šo dziesmu. Reiz es vēroju zvaigznes pie skaista ezera, un, zvaigznēm tajā atspīdot, izskatījās, ka tās ūdenī dejo. Bet šajā dziesmā stāsts nav par zvaigznēm. Tā ir tikai metafora. Dziesma ir par diviem cilvēkiem, par to, cik ātri abi iemīlējās, un cik ātri tas viss beidzās. Un dziesmas nosaukumā tiek uzdots jautājums – vai zvaigznes kādreiz atkal dejos?” par dziesmas nozīmi stāsta Katrīna.