Krišs Baglais – Piruetes

Krišs Baglais – Piruetes

01.09.2020

Vārdi un mūzikas – Krišs Baglais

K.Baglais uzauga Cēsīs un turpat arī uzsāka savas muzikālās gaitas, 17 gadu vecumā pašmācības ceļā apgūstot ģitārspēli un sarakstot pirmās kompozīcijas. Vairāk nekā 10 gadus mūzika kalpoja kā hobijs, taču nu pēdējos trīs gadus K.Baglais strādā pie tā, lai sirdslieta pārtaptu par profesionālu nodarbi. Jaunā izpildītāja ieskatā viņa darbos saplūst vairāki mūzikas žanri, tostarp hiphops, fankmūzika, alternatīvais roks un pops.
Mūziķu vidū, no kuriem viņš iedvesmojas, K.Baglais min “Eminem”, “Nas”, “Gustavo”, “Red Hot Chili Peppers” un “Twenty One Pilots”.

“Piruetes” ir mans pirmais ieraksts, kuram esmu pats radījis arī mūziku. Šīs dziesmas nos-kaņa ir ļoti atšķirīga no mana pirmā singla “Sadzirdēt”. Man bija svarīgi ierakstā saglabāt sākotnēji radītās mūzikas noskaņu, kura ir nedaudz mistiska, brīžiem satraucoša, bet beigās rada iekšēju mieru. Dziesma ir par uzdrīkstēšanos spert pirmo soli, kas vienmēr ir satraucoši, taču tikai uzdrīkstoties mēs varam noskaidrot, ko šis pirmais solis beigās atnesīs. Manā gadījumā tas galu galā bija iekšējs miers.”

Dziesma “Piruetes” ir paša mūziķa radīts skaņdarbs, kas tapis sadarbība ar producentu Reini Kārkliņu (“Aleja Records”). Ar R. Kārkliņu Krišs jau sadarbojies iepriekš hip-hopa apvienī-bas “Rīmdari” sastāvā, kura 29. maijā nodeva klausītājiem savu debijas mazalbumu “REPMŪZIKA EP”.