Latgalīšu Reps – Jauneiba

Latgalīšu Reps – Jauneiba

01.09.2020

Dziesmas autori: Didzis Kozlovs, Ivo Grigalis
Audio apstrāde: Fakts (Jānis Šmediņš) Prime Time studio.
Pie video montāžas strādāja Uppfade (Jānis Jēkabsons).

Apvienība “Latgalīšu Reps” gatavo savu otro studijas albumu „CYTA DZELA”(tulk. „Cita lieta”) un klausītāju vērtējumam nodod jau otro singlu ar videoklipu “JAUNEIBA” (tulk. „Jaunība”).

Kādā vecumā ir beigusies Tava jaunība? Vai tā ir beigusies? Ko priekš tevis nozīmē vārds “jaunība”? Šādus jautājumus mēs bieži uzdodam paši sev brīžos, kad esam jau pavisam citā dzīves posmā.

Jaunajā singlā “Jauneiba” mēs vēlējamies izteikt savu pateicību šim tik nozīmīgajam periodam, atceroties spilgtus momentus, kas savā mērā ir ietekmējuši mūsu turpmāko dzīvi un likteni. Cienīt un novērtēt katru saņemto pieredzi – gan ar pozitīvo, gan ar negatīvo nokrāsu, pateikt paldies svarīgiem brīžiem un atvadīties tad, kad ir pienācis īstais laiks, par to ir dziesmas stāsts.

Video tika filmēts Āfrikā – krāsainā, austrumnieciski kolorītā, dažādību piesātinātā Marokā, kur tika uzņemti uzreiz 2 mūzikas video – “Šamaņi” un turpinājumā “Jaunība”.

No šī brauciena mums būs daudz ko atcerēties, pirmkārt, kontrasts it visā- ļoti karstas dienas un ledus aukstas naktis; bagātība un nabadzība; skaistums un netīrība, cilvēku labsirdīgums un cilvēku netikums.

Daži kadri tika filmēti slavenajā un visai neparastā pilsētā ar nosaukumu Šefšauena, ko mēdz dēvēt arī par “zilo sapni”, jo pilsētas ielas un mājas ir ietērptas dažādos zilos krāsu toņos. Neticama, mākslinieciska noskaņa un uzmācīgie narkodīleri uz katra stūra, kuri nepārtraukti vēlējās notirgot mums savas “brīnumvielas”. Arī šāda situācija atgādināja jaunību, kad apreibinošas vielas ir pieejamas uz katra stūra, bet lēmums un atbildība vienmēr paliek mūsu pašu ziņā.

Video filmēšanas procesā iepazināmies ar sērfinga skolotāju, kurš solījās parādīt mums lieliskus skatus, kur varētu iefilmēt dažus labus kadrus, bet, pa ceļam pēkšņi noskaidrojas, ka tas ir maksas pakalpojums un beigās vienkārši lūdz finansiālo palīdzību, stāstot par to, ka viņa bērni mirst badā.

Āfrikā ir daudzpusīga kontrastu valsts, tieši tāda pati ir arī mūsu jaunība – pilna ar galējībām, nepareiziem lēmumiem, skaistiem dzīves mirkļiem un pamācībām. Paldies jaunībai par pieredzi!

Apvienības “Latgalīšu Reps” jaunumiem līdzi var sekot profilā Facebook un Instagram.