Līga Lūse – Nakts

Līga Lūse – Nakts

01.10.2019

Līga Lūse vairāk pazīstama kā bundziniece spēlējot grupās “Sapņu Fragmenti” un “Midnight Tune”, kur vēl aizvien aktīvi iegulda idejas, spēkus un radošumu. Kaut arī bungas ir Līgas mīļākais instruments, tomēr mūzika ir aizņēmusi viņas sirdi dažādos aspektos, un paralēli viņa spēlē arī klavieres, ģitāru, raksta dzeju un ietver to sevis komponētajās dziesmās.

“Es citādi nevaru”, saka Līga, uzsverot, ka “dziesma sēž kaut kur dziļi iekšā un atliek vien piesēsties pie mūzikas instrumenta, lai tā atklātos un vienkārši tiktu izspēlēta”. Pāris gadus atpakaļ Līga arī ir absolvējusi soundschool.lv mūzikas producēšanas kursu, līdz ar to arī dziesma “Nakts” pārsvarā ir ne tikai Līgas iedziedāta, bet arī ierakstīta ar dažādiem instrumentiem un papildināta ar elektroniska rakstura notīm. “Tā nav skumja dziesma – tā attēlo cilvēka cīņu ar sevi pašu, savām mirkļa iegribām, un vedina uz risinājumu, kam arī kā apstiprinājums izskan pēdējais skaņdarba teikums. Es gribētu, ka katrs, kurš ir kādās atkarībās, vai kādā šaubīgā situācijā, var smelties spēku ikreiz klausoties šo dziesmu”, akcentē Līga, cerot, ka tieši šī iemesla dēļ skaņdarbs aizsniegs pēc iespējas vairāk klausītāju.

Savukārt dziesmas video tapis vēlā rudens vakarā, raksturojot dzīves realitāti, bez izskaistinājumiem vai papildus mākslinieciskiem līdzekļiem, ieskatoties cilvēka dzīvē brīdī, kad viņš sajūtas kā naktī, neperfekts, nespēcīgs, varbūt nedzirdēts. Taču tas ir tikai brīdis, jo katrai naktij seko rīts.

Dziesma tapusi ilgā pārdomu periodā, bet tika izkrāsota un ierakstīta radošā un jaukā gaisotnē sadarbībā ar Dmitry Odinoky DYNAMIC RECORDS studijā.