Projekts M – Es Tavs pavasars

Projekts M – Es Tavs pavasars

17.08.2021

Projekts M nav mūzikas grupa, kas pastāvīgi darbojas kopā – mēģina, eksperimentē, sacer, utt. Tā ir apvienība, kur uz kādas konkrētas idejas realizāciju iesaistās dažādi mūziķi. Tāpēc to varētu nodefinēt kā – nepastāvīgu mūziķu apvienība konkrētas idejas realizēšanai.

Būtībā Projekts M ir Balvu pilsētā dzīvojošā dziesmu autora Māra Lāpāna ideja savu darbu ieskaņošanai.
Pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad grupiņa vietējo mūziķu un draugu piekrita ierakstīt skaņu studijā dažas dziesmas. Tad ik pa laikam radās vēl daži ieskaņojumi (tiesa gan ar grupas nosaukumu „Mani Mākoņi”, kur dziesma „Vēlējums” pirms dažiem gadiem startēja arī Priekšnama konkursā), kā arī notika uzstāšanās dažādos pasākumos, kā solistu pavadošajam sastāvam. Sākoties pandēmijai, parādījās vairāk brīva laika un radās ideja veikt vēl kādu ieskaņojumu. Protams, laika gaitā ir veidojušies dažādi kontakti un draudzīgas saiknes, tāpēc izvēlētās dziesmas „Es Tavs pavasars”, ierakstā iesaistījās ne tikai iepriekšējie, arī pavisam jauni dalībnieki, atšķirībā no pirmsākumiem.
Kopumā dziesmas ierakstā piedalījās 8 cilvēki – Sebastians Macats (bungas), Emīls Bogdanovičs (bass), Arvils Rihards Bernāts (ģitāra), Katrīne Sabīne Kalniņa (flauta), Dāvis Lāpāns (taustiņi), Dagmāra Laicāne (vokāls), Kaspars Maks (mix) un, protams, nemainīgi dziesmas autors – Māris Lāpāns.

Runājot par dziesmas ideju, neliela pārdoma. Diemžēl šis laiks, kurā dzīvojam ir diezgan depresīvs, pilns neskaidrībām un negācijām. Protams, katram ir savs stāsts kā viņš jūtas šobrīd, tomēr, liekas – pārsvarā ņoskaņojums sabiedrībā nav pārāk pozitīvs. Tieši tāpēc gribējās radīt kaut ko pozitīvi saulainu par prieku sev un citiem. Cerams, ka kādu kripatiņu artavas šī cēlā mērķa sasniegšanai mums būs izdevies ieguldīt. Esam pozitīvi un baudām pavasari.