Madara – Mežos sauc

Madara – Mežos sauc

19.07.2022

Teksta un mūzikas autore – Madara Fogelmane

Madara Fogelmane (čelliste/dziedātāja/dziesmu autore/ grupas izveidotāja) dzimusi (1991.03.30.) un uzaugusi Jelgavā. Jau agrā bērnībā sākusi rakstīt dzeju, vēlāk arī dziesmas spēlējot čellu. Instrumenta spēli apguvusi Amsterdamas Konservatorijā un Briseles Karaliskajā Konservatorijā, kur maģistrantūras studijās papildinājusi zināšanas pie tādiem čella profesoriem kā Olsi Leka (Albānija), Jeroen den Herder (Nīderlande) un Gavriel Lipkind (Izraēla). Tomēr par savām mājām MADARA vienmēr sauc Latviju, un ir atgriezusies jau pēdējos gados, darbojoties šeit.

2017. Gada septembrī MADARA pieteica savu dziesmu “Esamība” Latvijas Nacionālajai Eirovīzijas atlasē “SUPERNOVA” , kur 2018.gada februārī no 63 konkursantiem ieguva 3. vietu konkursa FINĀLĀ. Tika izlaists arī videoklips sadarbībā ar “fon Films” , kuram pašreizējais skatījumu skaists ir 195 166. Ar dziesmu “Esamība tika gūta liela cilvēku atsaucība Eiropā, ārpus tās , kā arī Latvijā. Šī dziesma joprojām rotē pa radio stacijām un cilvēku klausījumu sarakstos, kā viena no cilvēku miera “himnām”. Daudzi Latvijas iedzīvotāji ir izvēlējušies šo dziesmu arī kā savu laulību dziesmu, un savieno dzīves Dieva priekšā šīs dziesmas pavadībā.

Madaras mūzikā ietilpst dziesmas Latviešu un Angļu valodā, kā arī dažu tautas dziesmu apdares. Dziesmu rakstniece raksta, gan mūziku, gan vārdus savām dziesmām un pati arī izpilda. Pašlaik Madara, ir atgriezusies mājās Latvijā, strādā “Saldus mūzikas skolā” par čella pasniedzēju, pilnveido savu mūzikas daiļradi un koncertē.

2020. gadā MADARA izveidoja grupu un apvienojās ar mūziķēm Ernu Daugavieti (čells) un Undīni Adeli Bergu (kontrabass). Pašlaik ir tapusi arī sadarbība ar mūziķi Valteru Pūci , kā grupas producentu, kura vadībā ir tapuši jauni singli “ES ESMU VISS” (06.07.2021) un “ MEŽOS SAUC” kas iznāks drīzumā.

Grupa pašlaik strādā pie jaunām aranžijām un koncertprogrammas, lai prezentētu sevi jaunajā veidolā Latvijas publikai. Koncertprogrammā tiek atskaņotas Madaras, ilgu gadu gājumā, sacerētās dziesmas, kas ir ieguvušas jaunu elpu – dziesmu skanējums ir kļuvis daudz košāks un pilnīgāks. Tā ir oriģinālmūzika, kas nevienu neatstās vienaldzīgu, jo arī dziesmu tekstus viņa raksta pati, pieskaroties dziļi filozofiskām un svarīgām tēmām par cilvēku, dabu, garīgo un jūtu pasauli. Grupas skanējums ir unikāls, jo šī ir vienīgā meiteņu grupa, kuras sastāvā ir tikai stīgu instrumenti un balss. Grupa MADARA vēlas iedvesmot, aizkustināt un aizraut savus klausītājus, lai parādītu mūzikas nenoliedzamo ietekmi uz mūsu dzīvēm. Mūzika runā tieši un intīmi… ar mūsu sirdīm!

Undīne Adele Berga (kontrabass) ir viena no Latvijas jaunajām kontrabasistēm, kas, paralēli specializējoties akadēmiskajā kontrabasa spēlē, papildina iemaņas arī citos stilos. Pabeigusi Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu un 2019. gadā JVLMA uzsākusi bakalaura studijas kontrabasa spēlē. Muzicējusi tādos orķestros kā LNSO, B-sharp, Latvijas Simtgades, Kazanovas, vairākos simfoniskajos orķestros Igaunijā un neskaitāmos citos, kā arī vēl spēlē dažādos cita veida sastāvos.

Erna Daugaviete (profesionāla čelliste, skaņu režisore) ir guvusi uzslavas par savu izkopto čella spēles skanējumu un spēju improvizēt dažādos stilos. Tam pateicoties vairāki mūziķi, producenti, komponisti regulāri aicina viņu spēlēt koncertos, studijas ierakstos, izrādēs. Pabeigusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu kā čelliste un JVLMA bakalauru kā skaņu režisore. Spēlējusi orķestros, kameransambļos, duetos. Piedalījusies vairākos starptautiskos un Latvijas festivālos (Baltic Young Musicians, Musica Arvenzis, In Corpore, Salacgrības Klasiskās Mūzikas festivāls, Latvijas Jaunās Mūzikas Dienas, Positivus, Rīgas Ritmi), neskaitāmos koncertos un guvusi apbalvojumus, kā arī atzinības rakstus konkursos (Jaunie Talanti, Raimonda Paula “Jaunās Zvaigznes”, Mazais Mocartiāns, Virtuozie Romantiķi, Francijas Pavasaris).

Šobrīd Erna Daugaviete ir grupā MADARA un RLOrchestra pamatsastāvā, kā arī aktīvi darbojas kopā ar Latvijas mūziķiem Reini Jauno, Anneli Arro, Anitu Intaiti, Diānu Sus, Oskaru Peipiņu u.c, producentiem Reini Klatenbergu, Jāni Narbūtu, kā arī daudziem ārvalstu māksliniekiem- Ned Douglas, Liz deRoche, Adrian Latty u.c. Ernas Daugavietes čells ir dzirdams arī Latvijas Nacionālā teātra izrādē “Margarēta”, kura mūzikas autors ir Jēkabs Nīmanis. Vairākas kompozīcijas, kuru ierakstos Erna ir piedalījusies, iekļautas regulārā rotācijā dažādās Latvijas radio stacijās.

Dziesma stāsta par senču saknēm un sirds ceļu, kas ved pie dabas pašā cilvēka būtībā. Dziesma tapusi sadarbībā ar producentu Valteru Pūci (DaGamba). Dziesma tika sarakstīta oriģināli pirms vairākiem gadiem, kad pati dzīvoju vēl Nīderlandē, taču atgriežoties Latvijā tā ieguva jaunu skanējumu un tika pārrakstīts dziesmas teksts latviešu valodā. Dziesma stāsta par sirds ceļu, kas ved atpakaļ pie dabas. Dzīvojot prom no mājām un ilgjototies pēc tām sajutu saikni ar Latviju tieši atrodoties mežos. Domāju ,ka neesmu vienīgā, kurai Latvija asociējas ar mežiem un dabas skaistumu. Latvieši dzīvo dziļā sakinē ar dabas dārgumiem, kas mums doti. Mēs visi to dziļi novērtējam un tādēļ arī man ir sarakstīta dziesma – himna mežiem, un veltījums Latvijas dabai.