Māsiņas Krāsiņas – Zaļā gaisma

Māsiņas Krāsiņas – Zaļā gaisma

16.06.2020

Mūzika, vārdi, vokāls un melodika – Krisminta jeb Kristīne Vertjanova

Pianiste – Krisminta
Ģitāra – Rovena Šellija
Basģitāra – Ieva Doniņa
Bungas – Undīne Meļvicka

Grupas pirmsākumi meklējami 2015.gadā, toreizējā Liepājas Melngaiļskolā satiekoties grupas kodolam – pianistei Kristīnei un ģitāristei Rovenai.

Gadu gaitā kopā ir izspēlēts teju viss, sākot no Vivaldi koncertiem līdz pasaules hītiem un Āfrikas tautasdziesmām, un, laikam ritot, radās arvien uzmācīgāka doma izveidot grupu, kas spēlētu oriģinālkompozīcijas. Soli pa solim ideja kļuva arvien konkrētāka: mēs vēlamies grupu, kurā spēlētu meitenes. Šobrīd grupā pastāvīgi darbojas četras dāmas: līdz ar divām jau nosauktajām jaunkundzēm basģitāru spēlē autodidakte un kultūras dzīves entuziaste, multiinstrumentāliste Ieva Doniņa, un bungas rībina talantīgā džeza mūzikas studente, neticami fotogēniskā Undīne Meļvicka. Šo varētu dēvēt par grupas pašreizējo pamatsastāvu, tomēr, visticamāk, grupa, tāpat kā Rīga, nekad nebūs gatava, jo mēs nepārtraukti meklējam jaunas idejas un uzrunājam talantīgas dāmas-instrumentālistes, ko piesaistīt grupas skanējuma pilnveidošanai. Grupas tikšanās vieta noteikti ir Liepāja. Galvenā ideju ģeneratore Kristīne šobrīd rezidē Amsterdamā, un kopā ar Rovenu 2019.gada vasara pavadīta, muzicējot uz Amsterdamas ielām. Šobrīd, 2020.gadā, kā zināms, ceļošanas, koncertēšanas un satikšanās plāni ir mazliet jāatliek, taču dīkstāve noteikti nav piemērojama mūsu iztēlei un sevis pilnveidošanai. Pateicoties mūsdienu tehniskajām iespējām, varam diskutēt un muzicēt kopā pat tad, ja esam tūkstošiem kilometru attālumā cita no citas.

Dziesma “Zaļā gaisma” ir par sajūtu, kad Tu brauc ar riteni pa pilsētu un visos luksoforos Tev deg zaļā gaisma, tāpēc nav nekādas vajadzības apstāties. Vēlamies visiem atgādināt, ka velosipēds ir superīgs pārvietošanās līdzeklis – veselīgs, ekoloģisks un pašizolējošs. Šis ir mūsu pirmais profesionālais ieraksts, un, kā zināms, pirmie slīcēni jākucina, tāpēc esiet žēlīgi. :)